Blog

Teisingos kūdikio nešiojimo padėtys

Augindama antrą vaikelį, pastebėjau, kad teisingai nešiojant ir laikant kūdikį nuo pirmų dienų, padėsime kūdikiui išvengti tokių motorinės raidos sutrikimų, kaip padėties ir judesių asimetrijos, plokščias pakaušis, asimetriškai nugulėta galva. Teisingai nešiojant kūdikį, apsaugosime save nuo nugaros, rankų, pečių juostos skausmų.

Todėl norėčiau šiame straipsnyje pristatyti būtent pagrindines kūdikio nešiojimo padėtis, kurios padės išvengti prieš tai minėtus negalavimus ir sutrikimus.

Pagrindinė taisyklė, kurią turite prisiminti nešiodami kūdikį – NEKRATYKITE IR NEJUDINKITE SAVO RANKŲ (tokiu atveju yra kratomos kūdikio smegenys). JŪSŲ RANKOS TURI BŪTI VISADA RAMIOS. Jei norite nuraminti kūdikį, tuomet judinkite liemenį apie savo ašį, tupinėkite, vaikščiokite lėtais, ilgais žingsniais. Kūdikius tai ramina.

Lėktuvėlis

Pirmąjį mėnesį, kol naujagimis dar silpnai kontroliuoja galvutę, pasiguldykite mažylį ant savo dilbio (1 pav.). Jūsų delnas turi būti ant vaikučio pilvuko. Kita ranka tarp kojyčių. Naujagimio rankytės laisvo, galvytė pasukta nuo Jūsų guli ant šono.

IMG_4073

1 pav. Lėktuvėlis

Kai jau kūdikis pradeda kontroliuoti galvą, vieną savo ranką dėkite po kūdikio krūtine, kitą – tarp kojyčių ant pilvo (2 pav.). Svarbu, kad kūdikio rankytės būtų suvestos abi į vidurio liniją.

IMG_4112 IMG_4080

2 pav. Lėktuvėlis

Krepšiukas

Galite kūdikį nešioti ir ant vienos rankos (3 pav.). Viena ranka apkabinę kūdikį laikote jo galvą, pečius ir liemenį, kita – dubenį ir kojas.

IMG_4081 IMG_4083

3 pav.

Ant pečių

Jei norite, kad kūdikis po valgio atsirūgtų ir/arba matytų aplinką, tuomet kelkite jį ant savo peties  (4 pav.). Abi kūdikio rankutės turi būti ant Jūsų pečių, vaikučio ir Jūsų ausys vienoje linijoje. Tos rankos ant kurio peties laikote kūdikį prilaikykite su savo pirštais galvutę, su savo nykščiu neleiskite vaikučio rankytei skleistis į šoną. Su priešinga ranka prilaikykite dubenį. Nepamirškite, kad nešiojant kūdikį reikia nuolat keisti puses, t.y. vieną kartą ant vieno peties, kitą kartą ant kito.

IMG_4087 IMG_4089 IMG_4091 IMG_4093

4 pav.

Veidu į pasaulį

Kai jau kudikėlis pradeda kontroliuoti vertikalioje padėtyje galvą, galite nešioti atsukę veidu nuo savęs (5 pav.). Vertikalioje padėtyje viena ranka laikykite kūdikį per krūtinę, suvesdami jo rankytes į vidurio liniją, kita ranka tarp kojyčių.

IMG_4098

5 pav. Veidu į pasaulį

Vaizdinę medžiagą, kaip teisingai nešioti kūdikį rasite čia.

Atminkite, teisingos nešiojimo padėtys, tai raktas į sveiką ir sėkmingą vaiko vystymąsi. Augite sveiki :)

11 komentarai - “Teisingos kūdikio nešiojimo padėtys”

 1. Laba diena, turiu kelis klausimus: 1) ar galima kartu su kūdikiu atsisėdus (laikant kūdikį rankose) ant gimnastikos kamuolio taip jį supti – tiek aukštyn žemyn, tiek į šonus? Taip nėra kratomos jo smegenys? 2) taip pat ar galima paėmus kūdikį vertikaliai rankomis atsuktą į mane, kilnoti aukštyn žemyn? 3) ir ar galima kūdikį įdėti į didelį rankšluostį ir dviems žmonėms taip jį pasupuoti į šonus? Ar taip nėra kratomos jo smegenys? Dėkoju.

 2. Sveiki, ar galima kudikiui kelti abi kojytes prie pilvo masažuojant? Ir ar galima paimti prilaikyti už kojytes jo nugaryte prie mano krutines taip padedant jam išsikakuoti kai matai kad steni (kinguru poza)? Ačiū vaikiui 2mėn

  • Laura Straubergaite 2018 spalio 19 - 4:58

   Sveiki Violeta, kojytes lenkti prie pilvuko tikrai galima, tik žiūrėkite, kad stuburiukas nelinktų per krūtininę dalį. Suriesti kojytes po savimi tiek laikant vertikaliai, tiek gulint ant pilvo galima, jei norite palemgvinti išsituštinti.

 3. Nuo kurio mėnesio galima kūdikį nešioti veidu į pasaulį?vertikaliai?

 4. Laba diena, ar tiesa, kad dažas kūdykio nešiojimas ant peties galėjo iššaukti raumenukų tonuso padidejimą. Kūdikiui 3 mėnesiai.

  • Laura Straubergaite 2019 kovo 11 - 9:16

   Sveiki Egle, raumenų tonuso padidėjimo priežastis Centrinės nervų sistemos dirginimo pasekmė. Neteisingas nešiojimas, gali sąlygoti padėties ir judesio asimetriją.

 5. Sveiki. Gimdymo namuose naujagimio neleido laikyti vertikaliai i save paremus viena ranka uz dubens. Nuo kokio amziaus galima laikant paremti uzpakaliuka? Aciu

  • Laura Straubergaite 2019 gegužės 2 - 10:08

   Sveiki Svetlana,
   nežinau kokiomis žiniomis ir literatūra rėmėsi personalas gimdymo namų, bet vertikali padėtis, kai mažylis dedamas ant peties, galima nuo gimimo. Jeigu vertikalai laikote veidu į save, kai vaikučio galvytė ties Jūsų krūtine, tuomet sutinku, nes ne visada pavyksta išaikyti tiesiai mažylį. Jei Jūs sėdite pusiau gulom ir pasiguldote vaikutį ant savo ar tėčio krūtinės, tuomet viskas gerai. Šiuo atveju reiktų sukonkretinti (su foto gal), kaip būtent neleido nešioti ir kodėl.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.