Blog

STARTUOJA TINKLARAŠTIS “LAURA PATARIA”!!!

Sveiki visi, kas užklys į šį tinklaraštį, skirtą sąmoningiems tėvams ir ne tik… Internetinėje erdvėje tikrai nemažai puslapių, tinklaraščių, portalų, skiriančių dėmesį vaiko sveikatai, ugdymui, lavinimui, ligų prevencijai, tėvų savišvietai ir t.t.
Šiame portale nuo pirmųjų Jūsų kūdikio dienų vaizdinėje medžiagoje galėsite sekti, kokia turi būti atitinkamo amžiaus kūdikio motorinė raida ir kaip ją lavinti. Tokiu būdu padėsite jam augti, vystytis, siekiant pastebėti ir išvengti motorinės raidos sutrikimų. Portale Jūs rasite su vaiko sveikata susijusią informaciją, kineziterapijos metodus, esant sveikatos problemoms. Pristatysime realius klinikinius atvejus ir jų sprendimo alternatyvas. Portalo duomenų bazėje rasite sveikatos, ugdymo, nevyriausybinių organizacijų, neformaliojo ugdymo, taip pat laisvalaikio įstaigų kontaktus.
Savo indėlį, pagelbėsiantį tėvams sprendžiant vieną ar kitą klausimą, susijusį su vaiko sveikata, raida, lavinimu ir kitomis temomis, noriu įnešti ir aš. Bet pirmai pradžiai trumpai apie save.
Tik baigusi studijas, pradėjau dirbti Ankstyvojoje reabilitacijos tarnyboje Šiauliuose. Būtent čia prasidėjo mano profesinis kelias, kurį minu iki šių dienų. Diena iš dienos dirbdama kineziterapeute, supratau, kad sėdžiu savo rogėse ir, kad šioje srityje galiu realizuoti save, ir tuo pačiu padėti tėvams ir žinoma jų vaikams, kurie kreipiasi į mane dėl jų vaikų sveikatos problemų ar norėdami išvengti jų.
Dirbant įvairių specialistų (logopedų, pediatrų, socialinių darbuotojų, psichologų, kolegų kineziterapeutų) komandoje, sukaupiau neįkainojamą patirtį, kadangi didelė kaita mažųjų pacientų su įvairiomis ligomis ir sutrikimais neleido vegetuoti mano įgūdžiams. Kasdien profesinėje veikloje susidurdavau su iššūkiais, kurie skatino mane tobulėti, kūrybiškai žvelgti į gydymo judesiu procesą. Kad ir kaip būtų gerai, atėjo laikas, kai supratau, kad stoviu vietoje, todėl nusprendžiau išeiti iš komforto zonos ir pasukau privačios praktikos keliu. Įgijau neįkainojamos patirties su kolega steigiant ir plėtojant privačias reabilitacijos paslaugas. Nebuvo lengva, nes mūsų visuomenėje žmonės konservatyvūs, pripratę prie to kas sena ir patikrinta, nors tikrai ne visada pasiteisina.
Kartais tėvai nepastebi, kad vaiko raida vėluoja, kūdikiui sunkiau susidoroti su naujais potyriais. Mūsų žmonės labai kantrūs ir į specialistą didžioji dalis kreipiasi pagalbos, patarimo tada, kai liga ar sutrikimas pažengę. O turėtų būti kitaip. Esminis dalykas, kalbant apie sveikatą, į kurį tėvai turėtų atkreipti dėmesį planuojantys vaikus, jau auginantys, tai PREVENCIJA. Spaudoje, elektroninėje erdvėje gausu informacijos į ką tėvai turi atkreipti dėmesį, jei jų mažoji atžala negeba atlikti vieno ar kito judesio, pvz., apsiversti, sėdėti, ropoti ir t.t. Visa koncentracija informacijos sutelkta į pasekmes…, tai yra, ką daryti ir kur kreiptis, jei jūsų kūdikis nenori gulėti ant pilvo, kreivai laiko galvą, nesivarto, neropoja, nevaikšto, o turėtų būti priešingai. Pirmiausiai reikia koncentruotis į tai, ką ir kaip daryti ir ko vengti, kad per didelį išmanymą ar neišmanymą, sudarytume sąlygas kūdikiui pačiam atrasti supančią aplinką. Visame kame slypi paprastume.
Didžioji dalis tėvų apkrauna savo buitį tikrai ne pirmo būtinumo papildomais kūdikio priežiūrą palengvinančiais daiktais, kurie išlaisvina tėvų rankeles, bet ne visada būna naudingi kūdikio sveikatai. Aš nekalbu apie momentinę žalą ar pasekmes, kuomet vaikas praleidžia laiką gultuke, sūpuoklėse, šokliuke, vaikštynėje, stumdydamas vaikštuką, ar sėdėdamas triratuke, kurį nepajėgus minti. Mes užsidedame pliusą ir taip pamaloniname save, kad suteikėme vaikui džiaugsmą nauju pirkiniu ar dovana. Visi aukščiau paminėti tėvų pagalbininkai iškreipia natūralią vaiko psichomotorinę raidą ir trikdo jai vystytis nuosekliai ir harmoningai. Pastarieji „tėvų pagalbininkai“, – tai šių dienų hipodinamijos (judesio stokos) pradininkai. Mes patys skatiname kūdikius būti pasyviais ir slopiname jų mąstymą, ribodami pasirinkimą laisvai judėti ir kūrybiškai priimti ir atrasti mus supančią aplinką.
Yra pora aspektų, kuriuos turi įsisąmoninti tėvai, ir jie tikrai nėra neįmanomi, juolab, kad tikrai finansiškai nėra nuostolingi. Pirma, nuo pirmųjų naujagimio dienų sudaryti saugią aplinką, siekiant išvengti galimų traumų ir sveikatos sutrikimų (apie tai vėliau sekančiuose straipsniuose). Antra, atsižvelgti į kūdikio poreikius. Iš meilės savo vaikui, manau tikrai įmanoma ir tai. Apie ką aš čia, ogi, kad mažasis Jūsų pumpurėlis suvalgys Jūsų paros laiką, ir ateis diena ar valanda, kada ateis mintis įkyri, kad mažas žmogutis reguliuoja Jūsų gyvenimą, paros ritmą, nusistovėjusius įpročius, ritualus ir t.t. Va tada ir pradedame ieškoti daiktų pakaitalų, kaip vaiką įsprausti į rėmus, kad bent minutę galėtumėte atsigerti kavos ar arbatos, paruošti valgį, nusiprausti, paskaityti knygą, visa tai, kas teikdavo Jums džiaugsmą iki atsirandant vaikeliui. Įsigyjame gultuką, šokliuką, vaikštynę ar stumduką, bet vis tiek nauda trumpalaikė, nes dažnai realybė nepateisina lūkesčių. Vis tiek vaikas prašosi ant rankų ar Jūsų dėmesio. Tad kokia nauda iš tos PREVENCIJOS? Pirma, Jūs ugdote savo kantrybę, o tai tikrai pasitarnaus vėlesniais vaiko raidos etapais. Antra, Jūs ugdysite vaiko kūrybiškumą, skatinsite savarankiškumą ir kelsite jo savivertę, leisdami laisvai judėti saugioje aplinkoje. Trečia, neužgriozdinsite namų erdvės.
Jau ne kartą šiame straipsnyje buvo paminėta „saugi aplinka“. Pirmus du mėnesius saugiausia aplinka: tėvelių rankos (kaip teisingai nešioti kūdikį žiūrėkite čia) ir lovytė (apie jos privalumus ir galimus pavojus kalbėsiu kitame straipsnyje). Kai jau kūdikis tampa aktyvesnis ir smalsesnis (3-4 mėn.), laikas persikraustyti ant grindų. Tiesiog įrenkite kūdikiui jo veiklos kampelį, kuriame jis bus saugus. Kas ten turi būti? Čia jau priklausys nuo Jūsų finansinių galimybių ir kūrybiškumo. Idealu ant žemės patiesti mankštos ar jogos kilimėlį. Kodėl netinka dekis ar stora antklodė? Pastarieji susivelia ir vis tiek kūdikiui verčiantis ar krentant yra rizika susimušti galvytę. Jogos ar mankštos kilimėliai (o jų yra įvairaus storio, nuo to ir kaina priklauso) palaiko kūno temperatūrą, dėl specialios struktūros nesugeria drėgmės, nealergizuoja, speciali medžiaga neleidžia daugintis bakterijoms, paprasta kilimėlio priežiūra. Čia jokiu būdu ne reklama, o praktinė daugiametė patirtis. Pati gimus dukrytei, įsigijau aukštos kokybės šveicarišką mankštos kilimėlį, kurį naudojame iki šiol, nes turi daug privalumų: minštas, elastingas, apsaugo nuo traumų, patvari medžiaga, lengva priežiūra, neslysta, visada tiesus. Kad kūdikiui, kol jis dar mažas nebūtų nuobodu vienam ant kilimėlio, rekomenduoju įsigyti lavinamąjį kilimėlį. Jų pasiūla yra tikrai didelė, ir išsirinkti kartais tikrai būna sunku. Kokį pasirinkti? Kad būtų saugus, funkcionalus, kokybiškas, o paskui jau renkantės pagal Jūsų finansines galimybes.
Tai tiek pirmai pradžiai, kitą kartą aptarsiu lovytės privalumus ir galimus rizikos veiksnius. Iki!!!

*Be VSIC sutikimo informaciją, esančią portale platinti ir kopijuoti draudžiama

9 komentarai - “STARTUOJA TINKLARAŠTIS “LAURA PATARIA”!!!”

 1. Sėkmės Jums Laura, ir labai šaunu, kad sukūrėte šį puslapį.

 2. Sveikinu su nauju tinklaraščiu.Linkiu sėkmės ir būtinai parekomenduosiu tėveliams darbe.

 3. Šaunu, kad dalinsitės savo žiniom, sėkmės jums darbuose.

 4. Sveikinimai! Laura- Jus esate didelė šaunuolė! Patarimai, kuriuos davėte dėl primaitinimo – suveikė, tikiu, kad tų patarimų šiame puslapyje rasime daugiau! ? sėkmės Jums!

 5. Neringa (Londonas) 2015 liepos 27 - 2:03

  Puiki idėja, gražūs užmojai. Ir iš kur tiek energijos ir jėgų šiai Moteriai? …gerai pamenu belūkuriuojančias mamas prie tavo kabineto durų su viltimi veide..gal ir neprisimins užaugę vaikai ir nepasisveikins praeidami gatve..bet dėkingumas jums ir tai ką darote, visam laikui liks tėvų atmintyje. Juk kas dar gali būti nuostabiau už sveiką vaiką?
  Seniai reikėjo tokio puslapio.
  Sėkmės, Laura!

 6. Sveikinu, šaunus puslapis

 7. Sveikinu Laura su gražiu startu!

 8. šaunuolė, Laura, mums reikia patarimo ką dovanoti sūnenui gimimo dienos proga. galvojame apie elektromobiliuką, ar nebus per didelė dovana, ar vaikas neišleps ir nesitikės visais metais tokių dovanų?

  • Laura Straubergaite 2023 vasario 1 - 10:00

   Sveiki,
   vaikai nesupranta dovanos dydžio, jei tai mažas vaikutis. Aišku priklauso nuo vaiko amžiaus ir vertybių, skiepijamų šeimoje.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.