Blog

2 mėnesių kūdikio motorinė raida

Antrojo mėnesio pabaigoje kūdikio pagrindiniai motorinės raidos požymiai:

Gulėdamas ant pilvo:

 • Pakelti galvą mažiausiai 45 laispnių kampu. Veidas ir pagrindo linija apytiksliai atitinka 5 cm atstumą tarp smakro ir pagrindo. Tai gali padaryti apie 90 proc. šešių savaičių amžiaus kūdikių.
 • Laikyti galvą pakeltą ne mažiau kaip 10 sekundžių. Laikoma ji dar pastebimai siūbuoja į puses, bet nebeturėtų būti pasukta į vieną pusę.
 • Remti simetriškai dilbiais. Viršutinė krūtinės dalis šiek tiek pakelta, žastai prispausti prie šonų. Dėl mažėjančio klubų sulenkimo dubuo priartėja prie pagrindo.

IMG_4721 IMG_4710 IMG_4706

Gulėdamas ant nugaros:

 • Mažiausiai 10 sekundžių išlaiko galvą per vidurį.

IMG_4045

Sodinamas:

 • Bando kelti galvą, bet ji vis dar lošiasi atgal. Vertikalioje padėtyje laikant kūdikį mažiausiai 5 sekundes turi sugebėti išlaikyti pakeltą galvą, tegu vis dar  stipriai linguojančią.

Pastatytas ant kojų:

 • Laipsniškai silpnėja atsispyrimo reakcija ir žingsniavimo automatizmas. Kadangi pėdos lėčiau pakyla nuo pagrindo, todėl liečia jį labiau kojų pirštais. Galva dabar jau gali išbūti pakelta mažiausiai 2 sekundes.

Griebimas:

 • Plaštakos vis dažniau atgniaužtos. Reikėtų atkreipti dėmesį, jei nors vienos rankos kumštelis nuolat sugniaužtas, tai kūdikio griebimo amžius dar nepasiekė vieno mėnesio.
 • Į ranką įdėtą barškutį suspaudžia (dėl griebimo reflekso), tačiau dar neišlaiko.

IMG_4602 IMG_3943 IMG_4048

Percepcija (suvokimas):

 • Seka akimis raudoną barškutį nuo vieno akių kampučio iki kito. Prieš kūdikio akis 15-20 cm atstumu nuo jo veido laikant raudoną barškutį laukti kol kūdikis žvilgsniu užfiksuos barškutį, ir tada jei, kūdikis laiko galvą tiesiai, ramiai ir lėtai judinti barškutį į vieną ir kitą pusę.
 • Reaguoja į varpelio skambėjimą (varpelio kūdikis neturi matyti), įsmeigdamas žvilgsnį arba nustodamas judėti. Lengvai sujaudinamiems vaikams net gali būti išgąsčio reakcija.

Kalbėjimas:

 • Taria gomurinius garsus: e-eche, ek-che, e-rrche. Ypač svarbu, kad jau antrąjį savo gyvenimo mėnesį kalbinamas kūdikis pats daugiau atsako garsais. Kuo daugiau kūdikis šnekinamas, tuo dažniau jis pats “šneka”.

IMG_4690

Socialumas:

 • Akimis fiksuoja ir seka judantį veidą. 90 proc. tokią reakciją rodė 7-tąją savaitę.

Antrojo mėnesio kūdikio motorinės raidos lavinimo patarimai (vaizdinė medžiaga). Šioje vaizdinėje medžiagoje galėsite išvysti teisingas kūdikio nešiojimo padėtis, pasyviosios kojų ir rankų mankštos elementus (raumenų tonuso normalizavimui), plaštakų ir rankos pirštų mankštelę (pirštų atpalaidavimui ir griebimo reflekso slopinimui), kaip išmokyti kūdikį verstis nuo nugaros ant šono (pilvo ir kojų raumenų aktyvinimas).


* Parengta pagal T. Hellbruegge, F. Lajosi, D. Menara, R. Schamberger, T. Rautenstrauch. (2001). Miuncheno funkcinė raidos diagnostika: pirmieji gyvenimo metai. Vilnius.

2 komentarai - “2 mėnesių kūdikio motorinė raida”

 1. Sveiki, musu kudikiui 11 sav. Guledamas ant pilvuko galvyte kelia, bet ne tiesiai, o i sonus. Nesiojant vertikaliai galvyte laiko gerai. Guledamas ant nugaros galvyte tiesiai ilgai islaiko. Bet ka daryti, kad gulint ant pilvelio tiesiai keltu? Ar jau rodyti kokiem specialistam? Iki kada veliausiai jau turi kelti tiesiai? Aciu!

 2. Ir dilbiais remiasi tik laikant. Kitaip tiesia ir skecia i sonus.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.