KADA IR KAIP PRADĖTI MOKINTI KŪDIKĮ SĖSTIS?
Socialiniuose forumuose netyla diskusijos tarp mamų, kurios lenktyniaudamos tarpusavyje giriasi savo kūdikių gebėjimu anksti (3,5-4 mėn.) sėdėti. Mane šokiravo mamų neišmanymas ir nenoras domėtis ar pasikliauti specialisto kompetencija motorinės raidos principais, t.y. kokius motorinius įgūdžius pirmiausiai turi kūdikis atlikti ir kokia seka turi vystytis. Pasirodo, yra manančių jog visiškai normalu, kad jau 3,5 ar 4 mėnesių kūdikis sėdi. Mamos būkit protingos!!!
Šio straipsnio tikslas supažindinti tėvus apie kūdikio atsisėdimo ir sėdėjimo įgūdžių lavinimą. Kada sunerimti, jei kūdikis nerodo pastangų sėdantis ir sėdėdamas.
Sodinimas ir sėdėjimas?
Kalbant apie sėdėjimo funkciją, tai reikia pirmiausia skirti dvi skirtingas sąvokas: sodinimą ir sėdėjimą. Kol kūdikis dar savarankiškai nesėdi, tai nuo pirmojo mėnesiuko mokome jį atsisėsti, t. y. sodiname. Būtent specialistas nuo pirmojo mėnesio vertindamas sėdėjimo funkciją, stebi, kaip vystosi sugebėjimas atsikelti iš padėties gulint ant nugaros. Galvos kontrolė, klubų lankstymasis ir kūno sukimas yra būtinos normalaus sėdėjimo prielaidos. Todėl vertinant sėdėjimo amžių, kartu stebimos ir tam tikros dalinės užduotys.
Straipsnio tęsinį skaitykite čia. Registruoti portalo vartotojai turi galimybę skaityti straipsnį nemokamai su nuolaidos kodu, kurį gausite e-paštu. Parašykite mums ir mes susisieksime su Jumis.
Sveiki, dukrytei beveik 4 men, bet keliant uz rankyciu, galvyte svyra atgal.., guledama ant pilvuko , ja puikiai ir ilgai islaiko.., vertikalioje padetyje irgi laiko. Ar verta sunerimti? Aciu.
Sveiki Adrija,
kadangi dar nėra 4 mėnesių, sėdėjimo raidą reikėtų vertinti kaip 3 mėnesio. “Keliant aukštyn, horizontalioje kabamoje padėtyje galva nenusvyra žemyn ir išlieka stuburo tęsinys mažiausiai dvi sekundes.” Tiesiog kasdien mankštinkitės. Gali būti, kad nugarytėj raumenų tonusas didesnis, nei priekinėje kūno dalyje. Kaip lavinti sėdėjimo funkciją, rasite šioje vaizdinėje medžiagoje:
http://vsic.lt/parduotuve/kineziterapiniai-pratimai/ka-svarbu-zinoti-sodinant-kudiki/
http://vsic.lt/parduotuve/kineziterapiniai-pratimai/kada-ir-kaip-pradeti-mokinti-kudiki-sestis/
http://vsic.lt/parduotuve/kineziterapiniai-pratimai/kada-ir-kaip-sedeti-vaikui-iki-puses-metu/