Blog

Ką svarbu žinoti auginant kūdikį?

2017 metais Vaiko sveikatos informacinis centras vykdė projektą “RŪPESTINGI TĖVAI-SVEIKI VAIKAI”, kurį iš dalies finansavo Šiaulių miesto ir rajono savivaldybės.

Projekto tikslas – vykdyti visuomenės švietimą per vietinės visuomenės informavimo priemones, teikiant mokslu pagrįstą informaciją apie kūdikių psichomotorinių įgūdžių ugdymą. Tokiu būdu padedant pasiruošti būsimai tėvystei, skatinant susilaukusius naujagimio tėvelius domėtis vaiko raida, turėti pačią aktualiausią informaciją apie kūdikio psichomotorinę raidą vienoje vietoje ir taip padėti pagrindus sveiko vaiko vystymuisi.

Pasiekti šie uždaviniai:

Suteikti Šiaulių miesto savivaldybės būsimiems ir esamiems tėvams, seneliams žinių apie kūdikio raidą, auginimą, fizinį aktyvumą:

 • kaip taisyklingai kelti, nešioti kūdikius, taip išvengiant tėvams, seneliams griaučių-raumenų sistemos negalavimų (pvz., nugaros ir kaklo skausmų);
 • kaip taisyklingai nešioti ir guldyti kūdikius, siekiant išvengti staigios kūdikio mirties sindromo, raumenų tonuso sutrikimų ir liekamųjų reiškinių (pvz. deformuota kaukolė, padėties ir judesių asimetrija, vėluojanti motorinė raida ir pan.);
 • kada ir kaip sodinti, statyti kūdikius, taip išvengiant galimų psichomotorinės raidos ir antrinių griaučių-raumenų sistemos sutrikimų (nenormali laikysena, plokščiapėdystė ir kt.);

Projekto metu įgyvendintos šios veiklos:

 • Pravesta nuotolinė tiesioginė paskaita „Ką svarbu žinoti, auginantiems kūdikį: praktiniai kineziterapeutės patarimai“ (paspaudę nuorodą, galėsite peržiūrėti paskaitos vaizdo įrašą). Paskaitoje dalyvavo 53 dalyviai. Paskaita truko 1 val. Paskaitos metu tėveliai turėjo galimybę nuotoliniu būdu sužinoti apie esminius pirmųjų kūdikio metų raidos aspektus. Paskaitos dalyviai galėjo gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Taip pat paskaitos dalyviai buvo informuoti, kad yra galimybė stebėti nemokamai vaizdinę medžiagą Šiaulių miesto bibliotekose.
 • Šiaulių miesto bibliotekoms perkelta vaizdinė medžiaga apie pirmųjų kūdikio metų psichomotorinės raidos lavinimą. Parengta naudojimosi vaizdine medžiaga instrukcija skaitytojams ir bibliotekų darbuotojams. Sveikatos priežiūros įstaigoms buvo išsiųstas naujienlaiškis su informacija apie galimybę stebėti vaizdinę medžiagą bibliotekose. Tokiu būdu Šiaulių miesto gyventojai, auginantys kūdikius gavo žinių apie kūdikio raidą, auginimą, fizinį aktyvumą. Dažniausiai tokio pobūdžio informacijos tėveliai ieško socialiniuose tinkluose arba tik patekę pas šeimos gydytoją, Ankstyvosios reabilitacijos tarnybą.
 • Išleista ir išplatinta brošiūra „Ką svarbu žinoti, auginantiems kūdikį: praktiniai kineziterapeutės patarimai“.

3 komentarai - “Ką svarbu žinoti auginant kūdikį?”

 1. “Vaiko sveikata formuojama dar iki jo pradėjimo” – mes pamirštame šią pagrindinę nuostatą. Todėl reikia ruošti jauną šeimą (būtent šeimą!) gyvybės pradėjimui. Iki to laiko reikia išspręsti daug klausimų, o vienas svarbiausių – detalus moters organizmo ištyrimas prieš pastojant. Yra kritinis 90 dienų laikotarpis, į ką turi atkreipti dėmesį šeima, tokiu būdu galėtume išvengti daug vaiko sveikatos sutrikimų.
  Detaliau galima susipažinti gyd. R.Šemetos knygoje “Sąmoningas ruošimasis tėvystei – nuo pasirengimo pastoti iki psichologinio pasiruošimo gimdymui”.

 2. Džiaugiuosi atradusi šį puslapį, kur neišeidama iš namų galiu pagal pateiktus video lavinti savo vaikutį, ačiū.

 3. Nuoširdus ačiū už mokomąją medžiagą ir straipsnius, patarimus, radau atsakymus į rūpimus klausimus , labai padėjote lavinant savarankiškai namie.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.