Blog

Kineziterapeuto patarimai kaip sumažinti kūdikių pilvo dieglius

Didžioji dalis tėvų pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais susidūrė su aktualia problema: pilvo diegliais. Šiame straipsnyje rasite keletą praktinių kineziterapeuto patarimų, kurie padės sumažinti ir/ar išvengti pilvo diegliukų. Štai keletas pratimų, kurie gali padėti:

1) Lėktuvėlis. Kūdikį pasiguldome ant rankos taip, kad jo galva būtų ant Jūsų delno, liemuo ant dilbio, o kojos tarp alkūnės. Kita ranka prilaikydami kūdikį pasivaikščiokite, pasūpuokite pirmyn atgal. Labai svarbu nekratyti savo rankų, kadangi tokiu būdu galite dar labiau sudirginti kūdikį. Tiesiog lėtais, siūbuojančiais savo kūno judesiais pasūpuokite kūdikį.

Lektuvelis

 

2) Raumenukų stiprinimas:

 • Kuo dažniau prieš valgį paguldykite kūdikį ant pilvo tam, kad sustiprėtų pilvo sienos raumenys. Stipresni raumenys padės žarnyno judesiams ir diegliai tokiu atveju silpnės. Reguliariai guldomo kūdikio pilvo raumenys sustiprėja, ir nuo dieglių kenčia ne taip smarkiai. Atkreipkite dėmesį, kad gulinčio kūdikio ant pilvo padėtis turi būti simetriška, t.y. liemuo tiesus, remtis simetriškai dilbiais, galva vidurio linijoje.

IMG_3956 IMG_4026

 • Nuo pirmojo mėnesio mokinkitės atsisėsti iš gulimos ant nugaros padėties. Nuo pirmojo mėnesio sodinant reikia pradžioje savo rankas dėti į kūdikio pažastis ir su pirštais prilaikyti galvytę ir keletą kartų per dieną sodinti kūdikį. Tokiu būdu aktyvinsite kūdikio pilvo, pečių juostos, kaklo ir rankų raumenis. 3 mėnesių amžiaus kūdikio galva jį sodinant (t.y. keliant), neturi loštis atgal. Keletą kartų per dieną skatiname kūdikį atsisėsti. Kaip tai padaryti išvysite vaizdinėje medžiagoje. Tėvai turėtų sunerimti ir kreiptis į kineziterapeutą ar kitą specialistą (šeimos gydytojas, pediatras, neurologas), jei 3 mėnesių amžiaus ir vyresnio kūdikio galva lošiasi atgal, kai sodiname iš gulimos ant nugaros padėties.

IMG_4053 IMG_4052 IMG_4049

IMG_4055 IMG_4057

 

3) Pilvo masažas. 15-30 min. po maitinimo galima atlikti pilvo masažą, nes tuomet maistas dar intensyviai juda žarnyne. Masažą daryti reikia dešinės rankos delnu, plonai pateptu aliejumi. Masažą pradedame prie pat krūtinės ląstos, vėliau leidžiamės į apatinę pilvo dalį. Pradžioje judesiai švelnūs, glostantys, palaipsniui pereina į spaudimą, kuris skatina pilvo raumenų susitraukimą. Masažo trukmė 2-4 min. Jei masažuojant dujos pradeda šallintis, o kūdikis leidžia Jums masažuoti, pilvuką galima pamasažuoti ilgėliau – 4-7 minutes arba netrukus pakartoti procedūrą.

4) Ant mamos ar tėčio krūtinės. Kūdikį nuogu pilvuku pasiguldykite ant krūtinės.

5) Šiluma. Padeda šiltas sausas kompresas (vystyklas), vyšnių kauliukų pagalvėlės, rekomenduojami vilnoniai rūbeliai.

6) Judesio korekcijos juosta (angl. kinesiotaping) pilvo diegliams ir meteorizmui (dujoms) mažinti. Šiuo atveju konsultuotis su kineziterapeutu dėl atitinkamos klijavimo technikos esant pilvo diegliams. Jau tą pačią dieną, užklijavus ant pilvo judesio korekcijos juostą, išnyko negalavimai, susiję su pilvo diegliais: kūdikis tapo ramus, nejaučia diskomforto tuštindamasis, pilvas tapo minkštesnis.

IMG_4020

Judesio korekcijos juostos pritaikymas, esant kūdikių pilvo diegliams, pilvo pūtimui

Pastaba. Tėvai turi atsakingai atlikti pratimus, esant reikalui konsultuotis su specialistu.

vsic_mono

kineziterapeutė dr. Laura Žalienė

Susijusi informacija:

11 komentarai - “Kineziterapeuto patarimai kaip sumažinti kūdikių pilvo dieglius”

 1. Kai mūsų mažylei (3 savaičių) prasidėjo pilvo diegliukai ir ant pilvo prieš valgant gulėdavom, ir pilvelį masažuodavom, šildėm pilvelį, mankštinom klubus. Bet po judesio korekcinės juostos užklijavimo mažajai jau tą pačią naktį išsivalė viskas nuo ko pilvuką skaudėjo. Matės, kad su korekcine juosta vaikui daug lengviau “išstenėti”, nebeliko diskomforto, kuris trukdė miegoti.

 2. Po gerų dviejų savaičių, kai didesnė dalis juostos atsiklijavo, diegliukai sugrįžo. Net vyras pripažino, jog korekcinės juostos veikia. Būtinai klijuosime vėl :)

 3. Sveiki, gal galetumete dar patikslinti kur kreiptis Vilniuje del korekcines juostos ant vaiko pilvuko klijavimo?
  Pagarbiai
  Justina L.

  • Laura Straubergaite 2018 gegužės 21 - 7:04

   Sveiki Justina,
   Vilniuje Jums pagelbėti gali kineziterapeutė Skirmantė Martinaitienė (Vilnius) – +37069823306;

 4. Labai geri patarimai. Ačiū.

 5. Sakykit ar Panevėžyje galėtumėt rekomenduoti specialistą pilvelio teipavimui?
  Ačiū

  • Laura Straubergaite 2018 spalio 11 - 10:03

   Sveiki Aiste,
   negaliu šiuo metu nieko rekomenduoti. Pabandykite pasiteirauti Facebook’e grupėje Kineaziterapeutai (specialistai).

 6. Sveiki, ar Kaune yra specialistu, kurie atlieka pilvo juostos klijavimas?

  • Laura Straubergaite 2021 kovo 24 - 16:19

   Sveiki Martina, Kaune rekomenduoju Šeimos kineziterapijos centrą. Kreipkitės į Margaritą Radžiūnienę.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.