Blog

LAVINAMASIS KILIMĖLIS: pirmoji saugi kūdikio žaidimų vieta

Pirmaisiais mėnesiais kūdikis saugiausiai jausis ant Jūsų rankų. Bet būna akimirkų, kada kūdikį reikia palikti vieną nors ir trumpam. Todėl norėdami, kad kūdikis jaustųsi ramus, saugus ir užimtas, problemos sprendimas gali būti lavinamasis kilimėlis. Pirmaisiais mėnesiais (2-4 mėn.) tai geriausias žaislas kūdikiui. Jų pasiūla yra tikrai didelė, ir išsirinkti kartais tikrai būna sunku. Kokį pasirinkti? Kad būtų saugus, funkcionalus, kokybiškas, o paskui jau renkantės pagal Jūsų finansines galimybes.

Kai jau kūdikis tampa aktyvesnis ir smalsesnis (3-4 mėn.), laikas persikraustyti ant grindų. Tiesiog įrenkite kūdikiui jo veiklos kampelį, kuriame jis bus saugus. Kas ten turi būti? Čia jau priklausys nuo Jūsų finansinių galimybių ir kūrybiškumo. Idealu ant žemės patiesti mankštos ar jogos kilimėlį. Kodėl netinka dekis ar stora antklodė? Pastarieji susivelia ir vis tiek kūdikiui verčiantis ar krentant yra rizika užsigauti galvytę. Jogos ar mankštos kilimėliai (o jų yra įvairaus storio, nuo to ir kaina priklauso) palaiko kūno temperatūrą, dėl specialios struktūros nesugeria drėgmės, nealergizuoja, speciali medžiaga neleidžia daugintis bakterijoms, paprasta kilimėlio priežiūra. Čia jokiu būdu ne reklama, o praktinė daugiametė patirtis. Pati gimus pirmajai dukrytei, įsigijau aukštos kokybės šveicarišką mankštos kilimėlį, kurį naudojame iki šiol, nes turi daug privalumų: minštas, elastingas, apsaugo nuo traumų, patvari medžiaga, lengva priežiūra, neslysta, visada tiesus.

Privalumai

Kūdikis ant lavinamojo kilimėlio gali praleisti ištisą dieną. Nėra laiko limito. Jis nepakeičiamas gulint ant pilvo. Vėliau taip pat pravers, kai kūdikis sėdės. Gulint ant kilimėlio:

 • stiprėja liemes raumenys, kai kūdikis spardosi ir siekia kabančio žaisliuko.
 • skatinamas vidurio linijos formavimas žaidžiant su kabančiais žaisliukais.
 • skatinamas vidurio linijos kirtimas. Tai yra svarbus raidos aspektas, kuris padeda susikalbėti kairiajam ir dešiniajam smegenų pusrutuliams.
 • skatinamas sensorinis stimuliavimas: spalvos, faktūra, garsai.
 • lavinama akies-rankos koordinacija, kai siekia kabančio žaisliuko.
 • skatinama žvilgsnio fiksacija ir sekimas.

IMG_5728 IMG_5823

Žaidimai ant kilimėlio

 • žaislų vieta – įsitikinkite, kad žaislai nebūtų visada virš kūdikio galvos. Jie turi būti skirtingose vietose. Atkreipkite dėmesį, ar kūdikis turi galimybę pasukti galvą į abi puses. Tyrimai parodė, kad kūdikis turi praleisti mažiausiai 80 min. ant pilvo per pirmuosius 4 mėn. Juo ilgiau, tuo geriau. Būdamas ant žemės kūdikis turi daugiau galimybių judėti. Tai apima tokias veiklas, kaip gulėjimas ant nugaros, pilvo ir šono. Yra žinoma, kad kūdikiai dažnai įpranta gulėti ant nugaros. Jie taip miega, vystomi, guldomi į gultukus, sūpuokles, maitinimo kėdutes, nešiojami.

IMG_5346IMG_5596

 • Nepamirškite  įtraukti į dienotvarkę ir gulėjimą ant šono. Žaidimai gulint ant šono turi būti žaidžiami, kai kūdikis žvalus ir jums būnant šalia.

IMG_5641IMG_5809

 • žaidžiant ant pilvo ir šono yra galimybė sumažinti laiką praleidžiamą gulint ant nugaros, o tai padeda išlaikyti gražią galvos formą. Gulint ant šono yra lengviau suvesti kūdikiui rankas į vidurio liniją, nes sumažinamas gravitacijos jėgų veikimas. Norėdami prailginti laiką gulint ant pilvo ar šono, naudokite veidrodį, kontrastinių spalvų korteles.

IMG_4710 IMG_6626 kudikis 4 men_1

 • skatinkite gulėti kūdikį ant abiejų šonų, nes tai puiki padėtis skatinant perimti daiktus iš vienos rankos į kitą.
 • jei kūdikis neišsilaiko gulėdamas ant šono, tuomet padėkite už nugaros volelį.
 • žaidimai gulint ant nugaros taip pat naudingi, nes padeda kūdikiui pajausti visas kūno kryptis.

Kokius žaidimus patinka žaisti Jūsų kūdikiui ant lavinamojo kilimėlio? Pasidalinkite su mumis…

4 komentarai - “LAVINAMASIS KILIMĖLIS: pirmoji saugi kūdikio žaidimų vieta”

 1. Manau naudingas ir saugus daiktas. Ant jo ir minksta guleti ir smagu zaisti.

 2. Laba diena,
  Gal galite parekomenduoti, koki kilimeli pirmti (finansai neriboja), norisi gero daikto kuris tarnautu ilgiau ir žinoma skatintų vystymąsi. Taip pat, gal galite parašyti kokį jogos kilimėlį pati pirkote (svarstau ar čia turėtų būti vaikams skirtas ar taip pat tinka suaugusiems ir tada didesnio dydžio).
  Labai ačiū iš anksto.
  Kristina

  • Laura Straubergaite 2018 gruodžio 21 - 9:26

   Sveiki Kristina, džiugu, kad domitės. Aš asmeniškai ir kaip specialistė ir kaip mama rekomenduoju tokį kilimėlį: http://www.teida.lt/Sportui/Kilimeliai/Mankstos-kilimeliai/Airex-mankstos-kilimelis-Corona-zalias.html.
   Jis pas mus jau 6 metai. Užaugo ant jo trys vaikai :) atrodo kaip nauda. Tikrai ilgaamžis, patvarus kokybiškas paklotas. Net ir Jūs ar vyras galės namuose ant jo sportuoti. Plonesnio ir mažesnio nerekomenduoju, nes slidinėja, nesaugu. Dėl lavinamojo kilimėlio, tai sunku ką ir patarti, čia jau skonio, proto ir piniginės darna turėtų būti.:)

   • Ačiū už atsakymą! Iau ir įsigijau tokį patį kilimėlį, esu labai patenkinta. Ačiū už nuostabius patarimus šiame tinklalapyje, labai džiaugiuosi radusi jus. Jaučiuosi ramesnė ir protingesnė mama, kuri supranta ką ir kodėl daro :) Sėkmės Jums!

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.