Blog

KŪDIKIŲ VEIKLOS ĮTAISAI: nauda ir pasekmės

Straipsnyje “Anktyvo sodinimo žala ir pasekmės?” supažindinau tėvus, kokią žalą darome savo vaikams per anksti skatindami jį sėdėti. Ne paslaptis, kad socialiniuose tinkluose nuolat mamos teiraujasi, nuo kokio amžiaus stato savo kūdikius į vaikštynes ir šokliukus. Vienos iš nežinojimo, kad tai nėra pats sveikiausias tėvų pakaitalas, kitos norėdamos pailsinti savo rankeles, jau tupdo kūdikius tiek į vaikštynes, tiek į šokliukus jau nuo 5 mėnesių amžiaus (čia aš radau besididžiuojančių mamų pasisakymus). Žinoma tarp mamų užverda diskusijos, vienos kategoriškai prieš, kitos nemato didelės grėsmės tame. Nustebau kai kurių mamų nenuovokumu, ” kam pardavinėja, jei nesveika”. Mielos mamos, alkoholis ir tabako gaminiai, cukrus, druska, vaisvandeniai taip pat nesveika, nors taip pat parduodami. Tik vieni vartoja šiuos produktus žinodami galimą jų žalą, kiti ne, treti saikingai:).

Kūdikis savo ateitimi negali pasirūpinti, bet tėvai yra atsakingi už savo vaikų sveikatą. Todėl kviečiu prisijungti prie savo atžalų sveikos gyvensenos ir psicho-fizinės sveikatos formavimo.

Šiame straipsnyje trumpai aptarsiu kūdikiams skirtų veiklos įtaisų paskirtį, privalumus ir trūkumus.

Iš profesinės patirties pastebėjau tendenciją, kad tėvai kūdikiams veiklos įtaisus įsigyja tokia seka: vibro-kėdutė/gultukas, lavinamasis kilimėlis, Bumbo sėdynė, šokliukas, vaikštynė, vaikštukas/stumdukas, mašina stumdukas, muzikinis veiklos staliukas. Žinoma, gal ne visus, kuriuos išvardinau ir įsigyja tėvai. Bet ne visi ir yra pirmo būtinumo pirkiniai.

Straipsnio tęsinį skaitykite čia. Registruoti portalo vartotojai turi galimybę skaityti straipsnį nemokamai su nuolaidos kodu, kurį gausite e-paštu.

 

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.