Blog

Raumenų hipotonija

Raumenų hipotonija – tai žemas raumenų tonusas, kurio priežastys įvairios. Hipotonija gali būti nežymi, vidutinė, žymi. Dauguma vaikų, kuriems nustatyta raumenų hipotonija neturi žymių sveikatos sutrikimų. Kūdikiams, kuriems nuo gimimo nustatyta raumenų hipotonija, būdingi šie simptomai:

Žemas raumenų tonusas, kuris pasireiškia bendru silpnumu ir raumenų glebumu;
Sąnarių hipermobilumas – per didelė judesių apimtis sąnariuose (klubo, alkūnės ir kelio);
Nepakankama galvos kontrolė vertikalioje ir gulimoje ant pilvo padėtyse. Sėdint galva lošiasi atgal;
Vėluojanti motorinė raida;
Nenoras gulėti ant pilvo (dėl silpnų kaklo ir pečių juostos raumenų);
Vietoj ropojimo tikslą pasiekia vartydamiesi arba sėdėdami;
Silpnas rijimas ir kramtymas;
Padidėjęs seilėtekis ir kalbos išraiškos sutrikimai;
Vidurių užkietėjimas.

Hipotoniškiems kūdikiams reikalinga papildoma stimuliacija (mankšta, masažas, baseinas), kad išmoktų tinkamai atlikti judesius, nevėluotų motorinė raida. Vyresniems vaikams dažniausiai reikalingi kineziterapiniai pratimai laikysenai koreguoti, raumenų jėgai ir koordinacijai lavinti.

Raumenų jėgos lavinimas turi teigiamos įtakos sąnarių, raumenų ir fascijų jungiamojo audinio struktūriniams pokyčiams. Pajėgumo lavinimas ne tik didina raumens jėgą ir ištvermę, bet padeda sutelkti dėmesį, savireguliaciją.

Tėvai išgirdę, kad jų vaikui diagnozuotas “žemas raumenų tonusas” dažnai jaučiasi priblokšti ir netikri dėl ateities. Norėdami nuraminti save, pradeda ieškoti informacijos internete, o jos yra įvairios nuo prieštaringos iki painios.

Tyrimai atskleidė, kad nesvarbu su kokiomis judesio problemomis susiduria vaikas, efektyviausias būdas lavinti vaiką namuose, mokykloje, žaidimų aikštelėje. Dalyvavimas pastarosiose veiklose yra pagrįstas užduočių atlikimu, kurios skirtos dėmesiui, jėgai ir lankstumui, koordinacijai ir judesių valdymui.

 

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.