Blog

8 mėnesių kūdikio motorinė raida

Aštuntojo mėnesio pabaigoje kūdikis turi gebėti atlikti šiuos pagrindiniu psichomotorinės raidos įgūdžius:

Gulėjimas ant pilvo:

 • Pereinamoji fazė tarp 7-ojo ir 9-ojo mėnesių. Intensyviai mėgina judėti į priekį. Judėjimas gali būti labai individualus ir neatitikti tipiško šliaužimo arba ropojimo. Vis dar vyrauja judėjimas vietoje, pavyzdžiui, suriečiant ir ištiesiant visą kūną. Tuo metu keletą sekundžių kūną išlaiko plaštakos ir kojos (keliai): keturpėsčia padėtis. Be to, kūdikis gali apsisukti apie savo ašį.
 • Kai kurie šio amžiaus kūdikiai jau gali atsistoti ant keturių ir šioje padėtyje suptis, t. y. perneša savo kūno svorį nuo rankų ant kojų ir atvirkščiai, o taip pat iš šios padėties atsisėsti šonu ir vėl pereiti į padėtį ant keturių.

7 menesiu kudikio motorine raida_1

Sėdėjimas:

 • Gulėdamas aukštielninkas, kūdikis pats pasikelia aukštyn, laikydamasis už paduotų pirštų.
 • Mažiausiai 5 sekundes savarankiškai sėdi, pasirendamas rankomis iš priekio.
 • Kai kurie šio amžiaus kūdikiai sėdėdami tiesia nugara, gali laisvai manipuliuoti žaislais.

8 menesiu kudikio motorine raida IMG_7376

Stovėjimas:

 • Pereinamojis fazė tarp 7-ojo ir 9-ojo mėnesio. Dažniausiai jau gali stovėti ant abiejų padų. Klubo sąnarys dar šiek tiek sulenktas.
 • Kai kurie 8 mėnesių amžiaus kūdikiai, įsikibę į baldus, jau atsistoja iš padėties “ant keturių”. Įsikibęs kūdikis visą kūną traukia rankomis į viršų, tik judesio pabaigoje kūno svorį perkelia ant kojų.

kudikis 10 men_5IMG_7579

Griebimas:

 • Abiem rankomis pagriebia po kaladėlę ir trumpą laiką jas sąmoningai laiko.

IMG_7303

 • Paima skritulėlį pirštais ir ištiestu nykščiu, neliesdamas delnu.

Percepcija (suvokimas):

 • Vaikas stengiasi pasiimti daiktą, kuris gali būti pasiektas tik pakeitus kūno padėtį. Vaikas pasilenkia į priekį, ištiesia rankas į žaislą ir bando jį pasiekti.

IMG_7665 IMG_7765 IMG_7771

Kalbėjimas:

 • Šnabždėjimas. Kūdikis garsus taria tyliai. Pradeda suvokti skirtingo stiprumo garsus ir juos išmėgina. Taip pat nuolat kartoja jau išmoktus garsus ir jų kombinacijas.

Socialumas

 • Džiaugsmingai reaguoja į “žaidimą slėpynėmis” už baldų. Vaikas nusijuokia, kai mama pasirodo iš už slėptuvės, ir ieškodamas žvelgia į tą pusę, kur ji vėl prapuolė. Kūdikis įsitempęs nekantriai laukia pasirodančios mamos. Tai yra jau pradžia socialinio žaidimo, kuriame vaikas gana aktyviai atlieka “žaidėjo” vaidmenį.

8 mėnesio amžiaus kūdikio psichomotorinės raidos patarimai. Sėdinčio savarankiškai kūdikio kasdieninė veikla gali būti paįvairinama žaidybine veikla. Šioje vaizdinėje medžiagoje išvysite žaidimus, lavinančius 8 mėnesių amžiaus ir vyresnių kūdikių griebimo funkciją, akies-rankos koordinaciją, pažintinius procesus: mąstymą, dėmesį, suvokimą.

* Parengta pagal T. Hellbruegge, F. Lajosi, D. Menara, R. Schamberger, T. Rautenstrauch. (2001). Miuncheno funkcinė raidos diagnostika: pirmieji gyvenimo metai. Vilnius.

 

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.