Blog

KŪDIKIO KRAITELIS

Artėjant nėštumo ir gimdymo atostogoms, ar joms prasidėjus, rekomenduojama pradėti ruošti kraitelį, kurį reikės turėti važiuojant į ligoninę. Juk nežinia, kada iššauš ta diena. Todėl tiek vykstant tolėliau iš namų, tiek artėjant numatytai gimdymo datai, vertėtų susidėti daiktus, kurių prireiks porai trejetui dienų, kol gulėsite ligoninėje. Dar vieną atsarginį rūbelių tiek vaikučiui, tiek sau siūlau palikti paruoštą namuose, jei kartais užlaikytų dieną ar dvi ligoninėje. Rekomenduojamą daiktų sąrašą nėščiosioms rasite tiek internete, tiek patars jus prižiūrinti gydytoja. Man pačiai teko išstudijuoti ne vieną tokį parengtą sąrašą, bet juose būdavo daiktų, kurių tikrai neprireikė, todėl šiame straipsnyje pateiksiu kraitelį, kurį buvau pasiruošusi tris kartus. Vienas kraitelis buvo skirtas į gimdyklą, kitas į palatą.

Dydis

Naujagimių rūbeliai prasideda nuo 50 dydžio. Jei gydytojas po ultragarso tyrimo konstatuoja, kad mažylis bus tokio dydžio, tai rekomenduoju vieną ar du komplektėlius 50 dydžio turėti. Na jei gydytoja teigia, kad bus didesnis nei 50 cm, tuomet pasiruoškite 56 dydžio rūbelius. Bet ir jų neverta daug pirkti. Pakaks jei turėsite porą ar trejetą šio dydžio rūbelius. Jau geriau pasirūpinti 62 dydžio atsargomis.

Audinys

Parduotuvėje gausus pasirinkimas, todėl nenuostabu, kad sunku pasirinkti būsimai mamai. Kokio audinio rūbelį pirkti, priklauso ir nuo metų laiko. Jei vaikelis gims ne vasarą, tai rekomenduoju merino vilnos rūbelius. Jie žinoma brangesni, bet naujagimiui, o vėliau ir vyresniam kūdikėliui puikiai atstos buvusią aplinką mamos pilvelyje. Nors merino vilnos drabužėlis ir plonas, bet puikiai šildo, išgarina drėgmę. Vienintelis trūkumas, kad skalbiamas rankomis, todėl ne visada išsiplauna sauskelnių turinys. Jei merino vilnos rūbeliai ne pagal kišenę, tuomet kitas pasirinkimas medvilnė. Jos irgi yra tiek ekologiškos, tiek įprastos.

Rūbelių tipas

Naujagimiui stenkitės parinkti priekyje susegamus rūbelius. Venkite drabužėlių rengiamų per galvą. Pirmąjį mėnesį tikrai pakaks trijų komplektų siaustinukų, smėlinukų, šliaužtinukų, vieno švarkelio ar megztuko, jei mažylis gimė šaltuoju metų laiku.

KRAITELIS Į GIMDYKLĄ:

MAMAI: VAIKUČIUI:
šiltų kojinių vilnonių kojinių
neslidžių šlepečių kepurėlės
vandens sauskelnių (poros vnt.)
sauskelnių šliaužtinuko
marškinių susegamų priekyje (duoda ligoninėje), kad patogu būtų žindyti siaustinuko (marškinėliai)
lengvai virškinamų užkandžių (javainių batonėlis, bananas ir kt.)

KRAITELIS Į PALATĄ:

MAMAI: VAIKUČIUI:
poros rankšluoščių sauskelnių
higienos priemonių (šampūnas, muilas/kūno prausiklis, dantų pasta, dantų šepetėlis, tualetinis muilas, šukos, vienkartinės servetėlės) vatos lapelių/vatos (vaikučiui nuprausti) arba drėgnų servetėlių
sauskelnės arba įklotai (tokiu atveju prireiks vienkartinių kelnaičių) rūbelių (3 siaustinukai, 3 smėlinukai, 3 šliaužtukai, poros kepurėlių)
liemenėlės ir įklotai į jas maitinančioms rūbai parsivežti vaikelį į namus (priklausomai nuo metų laiko) – vokelis ar kombinzonas, pirštinės, kepurė, megztukas ir kelnės, ar plonas kombinzonas, skarelė ar šalikėlis
kremas spenelių priežiūrai  pledukas uždengti nuo vėjo nešant į automobilį
plačių marškinėlių ir patogių drabužių porai dienų  automobilinė kėdutė
chalatas

Žinoma, tai tik rekomenduojamo pobūdžio kraitelio sąrašas. Šį kraitelį sudariau remdamasi asmenine patirtimi. Jame tai, ko tikrai prireikė ir pasiteisino būnant ligoninėje.

Ramaus ir sklandaus laukimo :)

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.