Blog

ANDRĖS DIENORAŠTIS: vienuoliktas mėnuo

Raidos pasiekimai: JAU VAIKŠTO :) JEEE

Didžiausias džiaugsmas šį mėnesį: Andrė pradėjo pati vaikščioti. Pirmieji bandymai vonioje, žiūriu pati stovi keletą sekundžių. Taip porą savaitėlių pasitreniravo stovėti ir nuo 10,5 mėn. pradėjo eiti pati kelis žingsnelius. Naujas motorinis įgūdis ir vėl ašaros, nepaleidžia manęs per rankos atstumą. Man asmeniškai smagiausia, kai kūdikis pirmą kartą apsiverčia ant pilvo, pradeda sėdėti, ropoti ir vaikščioti. Kadangi visas pakopas jau  pakankamai gerai įvaldžiusi, dabar lauksiu kalbos perliukų. Kas dėl ropojimo, tai taip pat kaip Mauglis šuoliuoja, tai pradėjom keturiom laiptais treniruotes. Neleidžiu su dešine koja atsistoti, tai priversta kairiąją įdarbinti. Porą užlipimų į antrą aukštą ir sėdmens ir šlaunies keturgalvis raumenys aktyvavosi. Viena ką pastebėjau, tai, kad ten kur minkštas pagrindas (lova, kilimas), ropoja simetriškai. Tai dabar galvosopis, kame priežastis.

img_9376 img_9212 img_9275

Kadangi pas mus dabar vis atvažiuoja vaikučių pasimanštinti, tai tenka Andrei pažaisti pašonėj arba kartu, kol sportuojam su jais. Mokiau mokiau kitus vaikučius, žiūriu vieną dieną deda sau ji ant piramidės žiedus, dar man pasiūlo :) Ir kamuoliukus pro skylutę sumėtė. Gera mokykla vyresniųjų vaikų. Suaugęs palinkęs mokai, mokai ir nežinia kada sulauksi grįžtamojo ryšio.

img_9363 img_9366 img_9318

Griebimas jau replinis ir kas dieną vis tiksliau suima smulkius daiktus. Juokauju, kad turim namuose siurblį. Bet kokia šiukšlytė, maisto trupinėlis keliauja į burną. Ypač popierius reikia slėpti, nes tuoj su savo keturiais dantukais paragauja.

img_9369

Mityba

Maisto porcijos vėl priklauso nuo šalutinių faktorių. Pradėjau bendrai daryti pietus. Mėsą ir daržoves verdu visoms kartu, po to išgriebiu Andrei atskirai, o mes su Adele jau sau pasigardinam. Ir sėdam visos kartu prie stalo. Su kruopom sunkiau. Ryte verdu visoms bendrą košę, Andrei duodu ragauti, bet lygiagrečiai padarau jai atskirą. Rytais valgo mažai, kol kas pienas skaniau. Svarbu, kad būtų pagardinta virtais obuoliais, tuomet valgo noriai. Dabar jau žinau, kaip tik nevalgadienis, vadinasi dantys pakeliui. Daviau paragauti putpelės kiaušinio, duonos (nerodo didelio noro valgyti, kol kas tik ragauja). Su naujais produktais aš atsargiai, nes vis neatseku, koks produktas alergizuoja ją. Žinau, tik kad, kažką aš užvalgau, kad per pieną histamino koncentracija jo organizme šokteli ženkliai. Išėmiau iš savo raciono kakavą ir šokoladinius saldainius (įtariu, kad jie galėjo turėti įtakos). Sekantis bus vištiena. Gavom naminės, gal ji čia bus kaltininkė.

img_9284 img_9277 img_9286img_9278 img_9209 img_9252

Žaidimai

Dabar namuose daug veiklos turi, viskas įdomu, smalsu. Labai pradėjo knygelėmis domėtis, ypač su garsais. Pradėjo suprasti kalbą, paprašyta parodo “ate”, paduoda ranką, kai sakau “labas”, žino artimos aplinkos daiktus, objektus (paukšteliai, šuo, katė, tv pultas, telefonas, kamuolys). Kol kas kalboje vienas sąmoningas žodis “MAMA”, ir daug savo kalbos įvairios. Išmoko pūsti dūdelę, špilpuką, tai džiaugsmo, kai pavyksta su garsu išpūsti.

img_9263 img_9244 img_9219 img_9214 img_9186 img_9162

Dienotvarkė

Kaip ir praėjusį mėnesį, Andrė miega du kartus. Apie vienuoliktą ir ketvirtą su vežimu į terasą, o aš darbuotis su vaikučiais. Ne visada pavyksta tai ką suplanuoju, bet bent jau lauke miega gryname ore. Kadangi orai šaltyn, rubų sluoksnių daugėja, tai ir vežimas draugas tapo. Nebėra galimybės plėvesuoti su rankomis, kojomis. Man palengvėjimas, kad užtenka pastumdyti ir akelės žiūrėk jau užsimerkusios. Žinoma, dabar jau ir aplinka rūpi, tai gali išsėdėti ramiai.

Ryte bandau įsiūlyti keletą šaukštelių košės, o pasimėgavimui žinoma pienas. Po pirmojo miego noriai valgo pietus. Pažaidžiam ir bėgam sesės į darželį pasiimti. Tuomet kol Andrė miega antrą miegą, mes galim su Adele dviese pasibūti. Vakare jau apetitas geras. Košę vos spėju su šaukštu kabinti. Užkandžiai mūsų pagrinde pienas ir kukuruzai, duoniukas ir obuolys.

Naktį keliasi N kartų. Vis neprisiruošiu suskaičiuoti kiek kartų keliasi. Pametu skaičių ties trimis-keturiais. Bet žinau, kad ateis diena, kada pradės ilgėti miego intervalai.

Ūgis ir svoris

Kol virusai siaučia ir nesirguliuojam, poliklinikoje nesirodom. Ūgis apie 74 cm ir keli centimetrai plius, čia pagal rūbus. O svoris, hmmm, spėju, kad 9 kg dar nesiekia. Bet rezervo ant kūno yra, juolab kad apsukos judant tik didėja :) Adelė šį menesį buvo apsirgusi nestipriai, tai džiaugiausi, kad Andrė neperėmė estafetės.

Pramogos

Pradėjom vėl kultūrinę programą. Kas savaitgalį, jei tik namuose ir sveikata leidžia, einam visos kartu į spektaklį. Per šį mėnesį aplankėm du spektaklius (šokio “Apkabinsiu tave” ir lėlių vaidinimus “Coliukė”) ir vieną knygelės pristatymą “Jei mėnulis, būtų nulis” (ši knygelė man pačiai metų atradimas, kaip per pasakas supažindinti vaikus su skaičiais). Adelei nuo mažumės jau patinka, o Andrė taip pat kantriai išsėdi visą spektaklį. Kol kas nebaugina nei prieblanda, nei garsai. Smagu, kad uostamiestyje yra tikrai gausu kultūrinių renginių įvairaus amžiaus vaikams, ir salės pilnos, į vieną spektaklį net bilieto negavom, grįžom nosį nukabinusios (pamoka, kad bilietais reikia rūpintis iš anksto).

3m4a2565 3m4a2576

Namų darbai ateinančiam mėnesiui tekstiniame ir vaizdiniame formatuose.

Iki susitikimo po mėnesio :)

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.