Blog

Judesio korekcijos juostos panaudojimas po skiepo

Lietuvoje kūdikiai nuo gimimo skiepijami pagal Lietuvoje Sveikatos ministerijos patvirtintą Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Kadangi Andrei šį mėnesį suėjo du mėnesiai, tai laukė du skiepai: Poliemielito ir Kokliušo, stabligės ir difterijos vakcinos. Po skiepų bendra savijauta buvo gera, tik dažniau žindė, o naktis praėjo ramiai.

Po vakcinacijos praėjus 12 val. pasireiškė uždegimo požymiai: paraudimas ir audinių pabrinkimas dūrio vietoje. Trivalentės vakcinos vietoje paraudimas išplito 5 cm diametru (2 pav.), o poliomielito vakcinos – 2 cm (1 pav.). Taip pat paraudimo vietoje čiuopiant buvo jaučiamas audinių sukietėjimas ir jautrumas palpuojant.

skiepas                                                skiepas_1

1 pav. Reakcija po poliomielito vakcinos     2 pav. Reakcija po trivalentės vakcinos

Uždegimo požymiams sumažinti nusprendžiau pritaikyti judesio korekcijos juostą (3 pav.). Vakcinuota vieta buvo užklijuota pagal atitinkamą metodiką, kuri dažniausiai naudojama esant patinimui, hematomai (vidinis kraujavimas), uždegimui.

judesio korekcijos juosta po skiepo

3 pav. Judesio korekcijos juosta vakcinacijos vietoje

Praėjus 12 val. po juostos užklijavimo, išnyko uždegimo požymiai: paraudimas, pabrinkimas. Dar po 12 val. abiejose kojose dūrio vietose  liko 1 cm diametro audinių sukietėjimas. Kadangi juosta pakankamai stipriai prikibusi, tai nedrįsau plėšti, nors skiepo vietoje uždegimo požymiai ir išnyko.

Po penkių parų nuklijavus judesio korekcijos juostą, nebuvo matyti skiepo žymės, taip pat išnyko audinių sukietėjimas dūrio vietose (4 pav.)

IMG_4946

 

4 pav. Vaizdas nuklijavus judesio korekcijos juostą.

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.