Blog

ANDRĖS DIENORAŠTIS: KETVIRTAS MĖNUO

Šį mėnesį pradėjome išleisdamos tėtį į 4 mėnesių trukmės pasiplaukiojimą Europa-Vakarų Afrika kryptimi. Todėl likus vienoms, nėra kada išskysti. Užsikodavau savy, kad mūsų nepultų ligos, o visa kita išgyvenama.

Dienotvarkė

Kas rytą keliamės pusę 8. Sesės pasivarto lovoj, paskui visos į vonią, rengtis ir į darželį. Aš stiklinę vandens prieš išeinant. Žinot vis dėl to gerai, tas rytinis pasivaikščiojimas, prasikvėpuoju, pabundu, išsijudinu. po to ir rytinė kava su pusryčiais skanesni atrodo. Andrė ant kilimėlio aš šalia pusryčiauju (1 pav.). Kadangi jau ant rankų didelio poreikio nebėra, išsitraukiau mezginį arba karštus namų taškus aptvarkyti.

IMG_5622

1 pav. Mūsų rytai

Dienotvarkė jau nuspėjama. Rytais Andrė mėgsta grožio miego nusnausti. Neilgai pusvalandis geras. Po to pasilabina su žaisliukais, mankštos, žaidimai. Po to vėl miegot ilgesnį miegelį. Jei ant rankų, išmiegos ir 1,5 val., jei lovelėj ne ilgiau 30 min. Valgo kas 2-2,5 val. Vakare užmiega valgydama. Naktį pradėjo keltis kas dvi valandas: augimo šuolis, psichomotorinė akseleracija. Paryčiais muistosi.

Pasiekimai

Kadangi persikraustėme ant žemės, tai pradėjome mokytis verstis ant šono (2 pav.). Mokiau mokiau ant šono verstis ir šią savaitę, kai palikau vieną, nuvirto. Jei atsukti laiką atgal, tai įvykių seka būtų tokia: kai jau ant lavinamojo kilimėlio tiksliai ir sąmoningai žaidė su viršuje pakabintais žaisliukais (juos reiktų pakaitalioti), tuomet žaisliukus prikabinau šone ir parodžiau, kad gali rankyte pasiekti. Andrė įsigudrino net nežiūrėdama abiejomis rankomis juos suimti iš abiejų pusių. Tuomet lankus nuėmiau ir padėjau didesnį žaislą, kad užmatytų. Žinoma, skatinau vertimąsi ant šono ir papildomai, kad suformuoti judesio modelį motorinėje smegenų žievėje. Pirmas bandymas pasiversti ant šono pavyko lovelėje. O dabar jau ir ant žemės pasisukioja. Ne dažnai, nes veiksmas vyksta namuose sesės dėka.

IMG_5627IMG_5641IMG_5596IMG_5540IMG_5774IMG_5809

2 pav. Kaip paskatinti verstis ant šono?

Ant pilvo jau pradeda ne tik gulėti, bet ir piršiukais žaisliukus aktyviai krapštinėti (3 pav.). Labausiai patinka versti kaladėlių bokštą (čia jau sesės mokykla). Paskutinę savaitę pastebėjau, kad gulėdama ant pilvo pradėjo tiesti rankytes į priekį, jau ir su barškučiais pavyksta pasižaisti būnant tokioje padėtyje.

IMG_5751IMG_5823IMG_5544

IMG_557012829091_933635493417252_4061613655938066171_o

3 pav. Žaidimai ant pilvo.

Neapleidom ir manštų ant kamuolio. Bet jis nėra būtinas namuose. Man labiausiai pasiteisinęs pirkinys, padėjęs ir šiuo metu padedantis, tau pagalvė-pasaga (4 pav.).

IMG_5567IMG_5477IMG_5498

4 pav. Pagalbininkai-treniruokliai.

Paskutinių dienų atradimas – keliai. Pliekia su delniukais negailėdama. Atrado plaukus, ausis, prasideda pažindinimasis su kūno dalimis.

Kasdien žaidžiam su barškučiais, todėl pastebiu kad dešinės rankutės griebimas vejasi kairiąją. Jų reikia turėti įvairių formų, dydžių, faktūrų (5 pav.).

IMG_5422IMG_5505IMG_5399

5 pav. Griebimo lavinimas.

Atsirado gomuriniai garsai, kuriuos pakeitė lūpiniai bu-bu ir čiauškėjimas.

Neapleidom ir sėdimosi pamokėlių (6 pav.). Dabar užtenka tik suimti už plaštakų ir kyla jau. Tuo pačiu pastatau ant kojyčių, tiksliau tik pėdutėmis priliečiu pagrindą, nes dar raumenys nėra pasiruošę išlaikyti kūno svorį (7 pav.). Spės dar ir prisisėdėti ir stovėti.

IMG_5716  IMG_5745

6 pav. Atsisėdimas                                      7 pav. Stovėjimas

Ligos 

Pasidžiaugiau, kad mėnesį praleidom be ligų ir še tau kad nori. Andrė po nakties prieš savaitgalį pradėjo sloguoti, kosėti, temperatūra 37: virusas. Andrė slogavo gerą savaitę, temperatūrą nustojau matuoti, nes tik nervų ir nuotaikos gadinimas. Jei vaikas žvalus, šypsosi, žaidžia, vadinasi sveikas. Daug guldydavau ant pilvo, kad nosis išsivalytų.

Šį mėnesį profilaktiškai apsilankėme pas neurologę, labai nekibo, išgyrė šukuoseną ir kojų miklumą, nes dažnai bėga nesvarbu kokioje padėtyje būtų.

Svoris ir ūgis

Andrė šį mėnesį priaugo 800 g ir paaugo dar 3 cm. Būdama 4 mėnesių amžiaus sveria 7,1 kg, o ūgis siekia 66 cm. Augimo diagramose (8 pav.) galite sekti ar harmoningai auga vaikutis.

4 men_svoris 4 men_svoris.ugis 4 men_ugis

8 pav. Augimo diagramos

Sesių žaidimai

Nustebino Adelė. Padariau vakarienę, o ji sako, mama tu valgyk, o aš pažiūrėsiu sesę…

IMG_5789 IMG_5781 IMG_5732 IMG_5682 IMG_5511 IMG_5414

Namų darbai ateinančiam mėnesiui tekstiniame ir vaizdiniame formatuose.

Iki susitikimo kitą mėnesį :)

One Response - “ANDRĖS DIENORAŠTIS: KETVIRTAS MĖNUO”

  1. Nuostabu! Ir nors skaitau tarsi savo pačios mažylio dienoraštį, smagu, kad Andres gyvensena tarsi tuo pačiu režimu ir galim pasilyginti ir pasitikrinti tiek raida, tiek ir pasiekimus :) laukiam kito mėnesio dienoraščio! Būkit sveikos!

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.