Blog

ANDRĖS DIENORAŠTIS: devintas mėnuo

Vasarą sunkokai randu kelią link rašomojo stalo. Vis atsiranda tai viena priežastis, tai kita. Numojau ranka, juk atostogos. Reikia mėgautis saule, šiltomis dienomis, o to ši vasara mums pašykštėjo.

Dienotvarkė

Keliamės, šeimyna pusryčiauja, o Andrė per naktį pieno prisiragavusi užsidengia akis ir šaukštas link burnos nenukeliauja. Ir taip beveik kasdien. Kad ir greitai ar apdairiai stengiuosi įsiūlyti, arba nespėju įvairuoti rytinės košės arba Andrės dešinės rankos mostas būna staigesnis ir tuomet jau košė skraido. Bet būna dienų, kada keli šaukšteliai skanūs vis dėlto. Buvau pripratusi maitinti pienu kas dvi valandas ir kaip koks laikrodis manyje ir su tom košėm. Todėl pats laikas buvo ilginti laiką tarp maitinimų ir laukti kol išalks. Kol būdri Andrė aktyviai domisi keturiomis po namus. Kol kas greičiai dar nedideli, todėl ir namai ne taip greitai virsta mūšio lauku. Pastebėjau vieną dalyką, kad Andrė labai stebi ir bando įsiterpti į Adelės žaidimus. Stalčiai ir spintelės kol kas mažai rūpi. Šį mėnesį Andrė buvo pasirinkusi du kartus miegoti pietukų. Kadangi kambaryje nemiega, arba tai trunka labai trumpai, todėl ar lietus, ar saulė, vežimas išeitis NR. 1.  Nelaukiu darganotų orų. Vėl rūbų sluoksniai, šaltis, lietus. Taip gera buvo vasara,1išbėgi kaip stovi, paguldau į vežimą ir miega.

Košės makalošės

Kaip ir su Adele, su Andre primaitinimas man vėl tapo iššūkiu. Porcijos žvirblinės, skonis turi būti gurmaniškas. Suvalgo na geriausiu atveju 100 g kruopų košės, o daržovienės 60-70 g (ir tai ne mano virtos, o parduotuvinės). Bet jei svoris nuo tokių minimalistinių porcijų auga, tai ir nesuku galvos. Pamenu Adelė kai augo, tai nuolat nerimaudavau, kad tiek mažai valgo. Užaugo vaikas, ir bėdos nebeliko. Žinoma, porcijos ir liko mažos, kiek telpa į delniuką. Bet apetitu nesiskundžia. Kaip ir praėjusį mėnesį, Andrė valgo ryte ir vakare grūdų košę, o per pietus daržovių tyrę. Šį mėnesį pasiūliau Andrei mėsos. Nusipirkau veršienos faršo, pridėjau smulkintų krapų, džiūvėselių, kad sukibtų ir suritinau mažutėlius kukuliukus. Išviriau ant garų ir mano nuostabai iš lėto, bet sukramtė. Valgė noriai ir kiaulieną (išpjova) ir paukštieną (filė), tik išvirusi sutrupinau į skaidulas. Galiu pastebėti, kad taip apdorotą mėsą, net mieliau sukramtė.

img_8398

Ūgis ir svoris

Andrė šį mėnesį nepasikuklino ir nustebino skaičiukai ant svarstyklių. Kad ir kukliai valgydama priaugo 500 g (8,6 kg). Ūgio šį kartą nematavo. Pagal drabužius matyti, kad stiebiasi. Priklausomai nuo rūbo, įtelpa ir į 74 ir į 80 dydį.

Raidos pasiekimai

Per šį mėnesį Andrė tapo mobili. Pagaliau pradėjo ropoti. Prasidėjo žvalgyba po namus. Jau ne pirmą kartą pastebėjau, kad Andrė jaukiau jaučiasi mažose erdvėse. Šliaužimo ir ropojimo pradžiamokslis prasidėjo kemperyje sodyboje. Vietos mažai, o pageidavimų sąrašas viską pasiekti ir apžiūrėti begalinis.

IMG_7821 IMG_7886 IMG_7923IMG_7901 IMG_8217 IMG_8402

Kur tik rasdavo kur įsikibti, ten žiūrėk ir stovi. Pradžioj tos kojos nelabai klausė, naudojosi tik rankomis stodamasi, o su kiekviena diena ir kojos mažiau drebėjo. Kaip matote, visose nuotraukose Andrė basa. Kodėl? Tai vienas esminių plokščiapėdystės prevencijos veiksnių. Daugiau apie tai, kaip išvengti plokščiapėdystės, kada ir kokie turi būti pirmieji batukai, rasite šiame straipsnyje.

IMG_8380 IMG_8463 IMG_8385 IMG_8483

Pas mus namuose nėra nei vaikštukų, nei stumdukų. Tam puikiai pasitarnauja žaislų dėžės, staliukai. Tikrai neverta užgriozdinti namų šiais kūdikių veiklos įtaisais. Kūdikiui žymiai įdomiau ir naudos daugiau kuistis virtuvėje po stalčius, spinteles ir daryti “tvarką” knygų lentynose. O aplinkiniai pasitikrina kantrybės ir vidinės ištvermės ribas tvarkant pasekmes po tokių ekskursijų.

Mūsų atostogos

Gyvename unikalioje Lietuvos vietoje. Nors šią vasarą pajūriui saulės ir šiltų dienų pašykštėjo, bet manau, kad maksimaliai išnaudojome poilsiui. Šios vasaros atostogų vietų trio:

1) Sodyba Svencelėje. Ta vieta turi nuostabią aurą. Nežinau net kaip paaiškinti. Laikas ten sustoja, laukinė urbanizacijos mažai paliesta vieta (kol kas). Pasyvus poilsis: maudynės, saulės vonios, žvejyba. Kitą vasarą palepinsiu save vieno kvadratinio metro daržo lysvėmis.

IMG_8356IMG_8348IMG_8460

2) Girulių papludimys. Andrei net leidau pėdas įkišti į smėlį ir sudalyvavom piešinių konkurse “Linksmosios pėdutės”.  Dar ne vėlu ir Jums skaitantiems šio mėnesio dienoraštį prisijungti ir sudalyvauti.

 IMG_8332 IMG_8312 IMG_8345

3) Jūros šventė. Buvom ir mes ten. Man patinka šios šventės atmosfera. Miestas atgyja, daug žmonių, visi su šypsenomis.

IMG_8245

Tiek trumpai apie šį mėnesį.

Namų darbai ateinančiam mėnesiui tekstiniame ir vaizdiniame formatuose.

Iki susitikimo kitą mėnesį:)

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.