Blog

ANDRĖS DIENORAŠTIS: aštuntas mėnuo

Vasarą jau į pabaigą, o aš vis rečiau randu laiko prisėsti prie dienoraščio. Šį mėnesį nutiko daug įvykių. Pagaliau sulaukėme tėčio iš jūrų marių!!! Pagaliau išdygo pirmasis dantukas. Po jo sekė iš karto antras.

IMG_7553

Primaitinimas

Kadangi Andrei dygo dantys, tai porą savaičių buvo paskelbusi streiką tiek daržovienėms, tiek grūdinėms košėms. Gėrė tik pieną ir valgė tik uogas. Pirmos uogos, kurias pasiūliau, tai buvo mėlynės, po to mielai valgė braškes. Įdomu tai, kad jei pastarosios uogos sukeldavo Andrei alergiją, net man suvalgius jų keletą, tai pradėjus primaitinimą košėmis, alergija išnyko. Žinoma jomis nepiktnaudžiaudavome. Kai ateidavo daržovių tyrei eilė, tai išvirdavau moliugą gabaliukais, ir greta siūlydavau trintą daržovių tyrę. Dalį sualgydavo pati su rankomis, vieną kitą šaukštelį pavykdavo įsiūlyti trintos tyrės. Su grūdų košėmis sudėtingiau tuo lalikotarpiu buvo. Gelbėjo tik uogos. Pagamindavau ir išpildavau. Bet atėjo dieną, kai vėl noriai žiojosi ir valgė. Šiuo nevalgymo laikotarpiu išbandžiau kelių rūšių šaukštelius, indus. Bet supratau, kai jau valgo, tai ir šaukštas ir lėkštė tiks bet kokie.:) Tiesiog belieka kantriai laukti, kol negalavimai susiję su dantų dygimu praeis. Tiesa, vis pamirštu parašyti, kad nuo pusės metų pradėjau mokinti Andrę gerti iš paprasto puodelio. Tai dabar ji puikiai be didelių fontanų mielai iš puodelio geria vandenį.

IMG_7590IMG_7578IMG_7695

Pasiekimai

Aštuntąjį mėnesį Andrė nuosekliai “treniravo” pusiausvyros ir atramos reakcijas sėdėdama. Aš iš šalies stebėdavau, kaip kantriai ji lavino šį motorikos komponentą. Iš pradžių rankiojo žaislus tik per rankos atstumą, po to jau perkeldama į šonus kūno svorį dubenyje, svirdavo vis toliau ir toliau, kol galiausiai pavyko pereiti į pusiau keturpėsčią padėtį arba ant pilvo. Atrodytų, kas čia tokio ypatingo. Bet iš tikrųjų, tai labai svarbus motorikos komponentas pirmiausiai vaikučio savarankiškumui, ir tolimesniems judesių komponentams, tokiems kaip ropojimas, savarankiškas vaikščiojimas.

IMG_7506 IMG_7511 IMG_7576

IMG_7765 IMG_7763 IMG_7771

Kadangi daug laiko praleisdavome sodyboje prie marių, tai ten mūsų buvimas labai priklausė nuo oro sąlygų. Bet radau labai gerą išeitį dar tik sėdinčiam kūdikiui, tai sulankstomas mankštos kilimėlis. Tikrai pateisino mano lūkesčius: užima nedaug vietos, gerai valosi paviršius.

IMG_7424 IMG_7515

Andrė taip pat aktyviai pradėjo suktis apie savo ašį, po truputį vėl prisiminė vartymosi įgūdžius, pradėjo šliaužti nedidelį atstumą atgal, net kelis kartus atsistojo ant keliukų lovelėje. IMG_7579

Andrės mėgstamiausi žaidimai ir toliau liko piramidė, kaštonai, kaladėlės, viskas ką galima dalimis išnarstyti. Prisiminiau, kad medinės dėlionės puiki žaidimo ir griebimo lavinimo priemonė.

IMG_7382 IMG_7636 IMG_7665

Išvykos

Šį mėnesį nemažai keliavome. Pirmiausiai į sodybą prie marių,  į Vilnių giminaičių aplankyti ir močiutės su gimtadieniu pasveikinti. Aplankėme pusbrolį Adomą. Skirtumas tarp vaikų tik du mėnesiai. Praugs vaikučiai, smagu bus kartu žaisti. Šį kartą tik į plaukus vienas kitam kibo ir kiekvienas sau atskirai žaidė.

IMG_7412 IMG_7463 IMG_7449

Ūgis ir svoris

Andrė per šį mėnesį pasunkėjo tik 200 g (8,2 kg), o paaugo tik vieną centimetrą (72 cm). Nors svorio ir ūgio prieaugis nedidelis, bet iš nuotraukų matyti, kad vaikas tikrai nebadauja:) Manau, kad tam galėjo turėti įtakos dantų dygimas ir persirgta tridienė karštinė.

Įdomybės

Prieš dantų dygimą ir ligas apsilankėm su Andre pas osteopatę (daugiau apie šį netradicinį gydymo metodą rasite čia). Mane neramino, kad liežuvis nuolat persuktas į vieną pusę, aktyvesni vienos kūno pusės judesiai ir besitęsiantis atpylinėjimas. Galvoje sukosi kelios šių reiškinių priežastys, bet čia jau mano profesinės žinios ir kompetencija striukos. Apsilankymas pas osteopatę patvirtino mano įtarimus. Kaip ir maniau, liežuvio padėtis, judesių asimetrija ir atpylinėjimas buvo dėl klajoklio nervo sudirginimo. Osteopatė savo rankų pagalba atstatė kaulinių ir jungiamųjų audinių judrumą. Po gerų dviejų savaičių liovėsi atpylinėjimai, liežuvis gražiai gulėjo vidurio linijoje.

Namų darbai ateinančiam mėnesiui tekstiniame ir vaizdiniame formatuose.

Iki susitikimo kitą mėnesį:)

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.