Patarimai tėvams, kaip rūpintis vaikų burnos higiena
Sveikatos apsaugos ministerija pateikia rekomendacijas apie kūdikių ir vaikų burnos higieną. Geriausias laikas pradėti rūpintis vaiko burnos sveikata yra dar prieš vaiko gimimą, t.y. motinos nėštumo metu. Gydytojas turi patarti motinai ar tėvui burnos higienos klausimais, išaiškinti, koks svarbus tėvų pavyzdys vaiko higieninių įgūdžių formavimuisi, supažindinti tėvus su burnos priežiūros ypatumais įvairiais vaiko amžiaus periodais.
Labai svarbu, kad elementarios burnos higienos procedūros būtų atliekamos jau pirmaisiais vaiko gyvenimo metais. Rekomenduojama valyti ir masažuoti dantenas dar neišdygus dantims, kad susiformuotų sveika, švari aplinka pieninių dantų dygimui. Jau nuo pirmojo danties pasirodymo būtina sudrėkintos marlės gabalėliu valyti apnašas nuo dantų paviršių. Tai, žinoma, turėtų atlikti vaiko tėvai ar globėjai. Pirmaisiais gyvenimo metais nebūtina naudoti dantų šepetėlį, nebent taip patogiau tėvams.
Pirmasis apsilankymas pas gydytoją odontologą turėtų būti išdygus pirmajam dantukui. Kai yra sveikatos problemų ar įvykus burnos traumai, galima atvykti ir anksčiau. Gydytojas odontologas apžiūri kūdikio burną, pataria žindymo ir bendros sveikatos klausimais. Tolesnis profilaktinių apsilankymų dažnis priklauso nuo dantų ėduonies rizikos, kurią įvertina gydytojas odontologas.
Daugelis vaikų mėgsta mėgdžioti tėvus ir patys valytis dantis. Tačiau ikimokyklinio amžiaus vaikai yra nepajėgūs patys išsivalyti dantis kokybiškai. Žinoma, reikia skatinti vaiką mokytis elementarios burnos higienos, tačiau iki vaikui sukaks 7–8 metais, dantukus vaikui turi valyti tėvai. Vaiko sugebėjimas taisyklingai išsivalyti dantis priklauso nuo motorinių rankų raumenų išsivystymo. Jaunesnių nei 8 metų vaikų rankų motorika nėra adekvati.
Komentarų dar nėra.