Apie
Socialiniuose forumuose netyla diskusijos tarp mamų, kurios lenktyniaudamos tarpusavyje giriasi savo kūdikių gebėjimu anksti (3,5-4 mėn.) sėdėti. Mane šokiravo mamų neišmanymas ir nenoras domėtis ar pasikliauti specialisto kompetencija motorinės raidos principais, t.y. kokius motorinius įgūdžius pirmiausiai turi kūdikis atlikti ir kokia seka turi vystytis. Pasirodo, yra manančių jog visiškai normalu, kad jau 3,5 ar 4 mėnesių kūdikis sėdi. Mamos būkit protingos!!!
Šio straipsnio tikslas supažindinti tėvus apie kūdikio atsisėdimo ir sėdėjimo įgūdžių lavinimą. Kada sunerimti, jei kūdikis nerodo pastangų sėdantis ir sėdėdamas.
Šioje vaizdinėje medžiagoje išvysite, kaip kūdikį reikia sodinti pradedant nuo 1 mėnesio amžiaus iki 6 mėnesių. Nuo pirmojo mėnesio sodinant reikia pradžioje savo rankas dėti į kūdikio pažastis ir su pirštais prilaikyti galvytę ir keletą kartų per dieną sodinti kūdikį. Tokiu būdu aktyvinsite kūdikio pilvo, pečių juostos, kaklo ir rankų raumenis. 3 mėnesių amžiaus kūdikio galva jį sodinant (t.y. keliant), neturi loštis atgal. Keletą kartų per dieną skatiname kūdikį atsisėsti. Kaip tai padaryti išvysite vaizdinėje medžiagoje. Tėvai turėtų sunerimti ir kreiptis į kineziterapeutą ar kitą specialistą (šeimos gydytojas, pediatras, neurologas), jei 3 mėnesių amžiaus ir vyresnio kūdikio galva lošiasi atgal, kai sodiname iš gulimos ant nugaros padėties.
Vaizdinės medžiagos trukmė – 1 min. 11 s.
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.