Blog

KŪDIKIO PRIMAITINIMAS PIRMAISIAIS METAIS

Pradedame naują rubriką, kurioje bus skelbiama informacija apie kūdikio maitinimą pirmaisiais jo gyvenimo metais. Nors informacijos šia tema yra nemažai, bet kaskart mamoms kyla eilė kausimų: kada pradėti? Ką pirmiausiai duoti: daržoves, grūdines kultūras ar vaisius?

Pasistengsime pasidalinti specialistų komentarais ir nuomonėmis, sukaupta mūsų ir Jūsų patirtimi. Pirmai pradžiai pateikiame schemą, kurioje detaliai ir aiškiai išdėstytas kūdikio pirmųjų metų maitinimo planas.

primaitinimas

14 komentarai - “KŪDIKIO PRIMAITINIMAS PIRMAISIAIS METAIS”

 1. Labiausiai patiko, kad nuo metų nebėra mamos pieno.

  • Laura Straubergaite 2015 rugpjūčio 4 - 12:38

   Mamos pienas niekur nedingsta, tik čia pateikta rekomendacinė primaitinimo schema pirmaisiais kūdikio metais.

  • Laura Straubergaite 2015 rugpjūčio 4 - 12:44

   Jei atkreipėte dėmesį į schemą, tai ten nurodyta, kad nuo metukų pusryčiams arba mamos pienas (žindymas) arba gėrimas iš puodelio (vanduo idealu būtų). Nerekomenduojamas gėrimas iš buteliuko.

 2. Maniau, kad rytais labiau tinka grūdinės košės, o ne vaisių tyrelės :) Mes dieną pradedame nuo grūdinės. Mažajam 1 m ir 2 mėn. ir mp jau visiškai nebepasotina, tad tik užkanda jo ir laukia pusryčių.

  • Laura Straubergaite 2015 rugpjūčio 4 - 16:07

   Grūdinės košės pusryčiams tinka, jei jau įsivedėte grūdines košes, bet kol pratinatės prie daržovių pietums, tuomet pusryčiams belieka mamos pienas arba mišinys. Vaisinės tyrelės rekomenduojamos priešpiečiams ir termiškai apdoroti vaisiai pavakariams (t.y. garuose troškinti vaisiai arba kepti orkaitėje folijoje). Dėl grūdinių košių, tai rytais rekomenduojama virti vandenyje, o vakare jei jau įsivedėte košę, tai pienišką, kadangi vakare įsisavina kalcis iš pieno produktų.

 3. Labai šauni rubrika. Mums irgi jau tuoj ateis primaitinimas, nors dar tik 4 mėnesių esame bet jau reikia kaupti informaciją :-)

 4. Kūdikio maitinimas pirmaisiais metais mums tėvams buvo nemenkas iššūkis. Tikrai nelengva.

 5. Laba diena,iskilo tokia problemele,turiu kudiki,kuriam siuo metu yra 3 menesiai ,turim problemele su kojytem.Lankomes pas vaiku daktare kaip ir priklauso kas menesi ir ji kekvieno vizito metu kudikeli stato ant kojyciu tikrindama raumenu tonusus ir esme tame ,kad vaikuti statant ant kojyciu ji suka pedutes i soniukus ir uzriecia pirstukus ,labai isitempus ,paskyre masaziukus daryti paciai namuose ,darau kaip ir nurode,taciau vistiek taspats ,pedutes uzriecia i sonus,ar verta sunerimti?aciu.

  • Laura Straubergaite 2016 liepos 8 - 3:51

   Sveiki Erika,
   ar konsultavo ortopedas ir neurologas? Nemačius vaizdo negaliu konkrečiau patarti?

 6. Sveiki. Rasote, kad vakarienei kudikiui duoti kose. Kiek laiko iki miego geriausia duoti kose, kad per daug neapsunkintu skranduko? Ir kiek misinuko reiketu duoti 8 men kudikiui? Mano dukrytei tai vieninteliai skysciai kuriuos ji geria (niekaip neisiulau nei arbatytes, nei vandenuko) ir tik apie 300ml, padalinus ryte ir pries miega. Aciu

  • Laura Straubergaite 2016 rugsėjo 11 - 13:20

   Sveiki Vitalija, vakarienė, t.y. košė rekomenduojama 2 val. prieš miegą. Dėl mišinuko kiekio negaliu Jums nieko patarti, nes abi mano mergaitės užaugo su mano pienu. Iš patirties galiu tik pasakyti, kad nuo pusės metų pradėjau mokyti gerti vandenį iš stiklinės, ir abi 8 mėn. būdamos puikiai jau mokėjo gerti. Pabandykite duoti vandens iš stiklinės ar puodelio. Pradžioje nedidelį kiekį. Mokytis gerti ir laistytis normalu iki 1,5 m. Arbata, sultys yra maistas, todėl dėl mišinio kiekio pasitarkite su šeimos gydytoja.

 7. Pirmaisiais metais kūdikio maitinime turėtų būti pagrinde motinos pienas.Jame augantis organizmas gauna visas jam reikiamas medžiagas. Augant, maisto ,kiekis atitinkamai turėtų didėti bei įvairovė jame.Jis turėtų gauti subalansuota maistą.

 8. Sveiki, kudikiui 9(koreguoto 8) ir ko gero visa savo gyvenime į miega jei ant šono tai labai riečia(atmeta) galva atgal miegodamas. Aš patiesinu jis vėl atriečia, net labai kita karta. Čia raumenų tonusas?

  • Laura Straubergaite 2021 rugsėjo 24 - 11:47

   Sveiki Vaiva,
   greičiausiai raumenų tonusas. Reiktų pasirodyti kineziterapeutui, kad atpalaiduotų įtemtus raumenukus ir įvertintų ar sklandžiai vystosi raida.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.