Blog

ANDRĖS DIENORAŠTIS: septintas mėnuo

Dienotvarkė

Pagaliau ir pajūrį pasiekė vasariški orai. Geras porą savaitėlių lepinomės šiluma, todėl daug laiko praleidome lauke. Andrė pradėjo ilgėliau rytais miegoti, net iki 7 ar 8 val.  Miega Andrė tris kartus dienoje apie 1,5 -2 val. Naktį keliasi dažnai ir valgo, vis tikrinasi ar šalia. Kai šilta lauke, tai ir prie dienoraščio vis mažiau laiko tenka prisėsti. Todėl vasarą straipsnių bus mažiau, bet rudeniop pažadu, kad būsim labiau pastebimi ir aktyvesni.

IMG_7109

Viru viru košę

Rytais ir vakarais pradėjau siūlyti grūdų košę. Priešpiečiams ir pavakariams Andrė valgo mano pieną, o pastarąjį mėnesį pietums įsivedėm daržovių tyrę. Kadangi turėjau šaldytuve nuo žiemos išsisaugojusi moliugą, tai ir startavom nuo šios daržovės. Andrė noriai ir skaniai valgė moliūgą. Alerginių reakcijų moliugas neišprovokavo, todėl pradėjau maišyti su kitom daržovėm: morka, pastarnoku, žiediniu kopūstu. Kol kas duodu tik dviejų komponentų tyrės. Suvalgo Andrė kol kas nedidelį kiekį, gal 30-50 g. Mane džiugina tai, kad jei jau apetitas yra, tai noriai žiojasi ir kramto. Bet kol priprato prie skonio ir konsistencijos, tai būdavo, kad ir lūpas suspausdavo ir išpurkšdavo lauk. Iš kieto maisto buvau įvedusi kukurūzą, bet išbėrė, todėl pakeičiau į grikinį traputį. Jį mielai sulaužytą į lazdeles valgo pati.

Pasiekimai

Andrė pradėjo sėdėti savaraniškai būdama 6,5 mėn. Nuo tos dienos ant pilvo gulėjimas nebeteikė tokio džiaugsmo kaip ankstesniais mėnesiais. Geras dvi savaites, kol mokėsi išlaikyti pusiausvyrą sėdėdama, nustojo kalbėti, vartytis.

IMG_6943 IMG_7061 IMG_7048

Kad sėdint nebūtų dažnų kritimų, mokiau šoninių pusiausvyros reakcijų. Po poros savaičių jau susirinkdavo viską kas aplink ją pasitaikydavo po ranka. Viliuosi, kad kitą mėnesį jau pati iš sėdimos padėties pereis ant pilvo.

IMG_7200 IMG_7203

Treniravosi, treniravosi su kojomis gerą mėnesį, kol galiausiai pavyko įsikišti kojos nykštį į burną. Kuo dažniau ji tai darė, tuo stabiliau su kiekviena diena sekėsi sėdėti.

IMG_7054

Negaliu pasakyti, kad ant pilvo nesisekė šį mėnesį. Jei vertinti pagal septintojo mėnesio raidos skalę, tai Andrė gulėdama ant pilvo remia ištiestomis rankomis į pagrindą, sukasi apie savo ašį. Žinoma, tuo metu aš turiu būti šalia. Tik pakylu nuo žemės, tuoj ašarų pakalnė prasideda. Jaukiausiai Andrė jaučiasi ant pilvo būdama ant sofos, vystymo stalo ir vonioj ant žemės. Todėl ant sofos mokomės šliaužti, pereiti ant keturių, pasiūbuoti šioje padėtyje. Man pačiai įdomu stebėti, nes Adelė tokio amžiaus jau buvo visas namų pakampes apžiūrėjusi šliauždama atbulomis. Kai tik ištaikau progą guldau ant pilvo, kiek jau išeina pasisukioti tiek. Manau ateis laikas ir atsiras noras tyrinėti erdves, esančias toliau nei per rankos atstumą.

IMG_6924IMG_7138IMG_7125

Sėdėdama beveik visą laiką analizuoja žaislus, stuksena, daužo, varto rankose. Net pačias smulkiausias dalis pavyksta su pirščiukais sučiupinėti. Kaip ir daugumai tikriausiai, įdomiausia žaislo detalė yra etiketė. Kadangi išmoko laikyti du daiktus plaštakose, tai mokinau stuksenti jais.

IMG_7113

Pastatyta ir laikoma už pažastų Andrė pradėjo spyruokliuoti. Taip pat pradėjo daug čiauškėti: ba-ba, ne-ne, de-de, da-da. Andrė tapo per daug sociali, atidžiai seka kiekvieną mano judesį ir veiksmą. Reikia laiko, kol pripranta prie svetimų žmonių.

Žaidimai

Kadangi pradėjo sėdėti, tai iš žaislų dėžės ištraukiau piramidę. Kai žaidžiam kartu, tai mokomės nuimti žiedus. Jei planuojate įsigyti tokį žaislą, tai patariu atkreipti dėmesį, kad žaislas būtų saugus, t.y. pagaliukas ant kurio sumaunami žiedai būtų buku galu, keli stambūs žiedai. Kūrybingos ir mėgstančios rankdarbius mamos, močiutės manau gali ir pačios sukurti panaudodamos įvairių tekstūrų audinius, siūlus ir kt. medžiagas.

Kitas žaidimas, kurį Andrė pamėgo, tai formelių rūšiuoklis. Turi veiklos išimdama iš kibirėlio ar dėželės kaštonus, graikinius riešutus, medines kaladėles (tokiu būdu supažindinam kūdikį su tūriais, lavinam griebimo funkciją). Namuose tikrai rasite įvairiausių dydžių, gylių puodų, dubenėlių, kurie tikrai pradžiugins jūsų mažylius. Kai jau pradės atrasti skyles formelių rūšiuoklyje, mokinsimės mesti kaštonus, graikinius riešutus į dėžutę. Formeles pataikys pagal išpjovą 1,5 – 2 m. amžiaus, todėl pasirūpinkite saugia alternatyva formelėms.

IMG_7338 IMG_7303 IMG_7314

Adelė vis dažniau priima į savo siužetinius žaidimus ir sesę. Kirpykla, gydytoja, namai – tai žaidimai, kada įsitraukiam visi šeimos nariai.

IMG_6930 IMG_7309 IMG_7189

Svoris ir ūgis

Šį mėnesį Andrė priaugo tik 200 g (8 kg). Ūgis taip pat padidėjo tik 1 cm (71 cm). Įdomumo dėlei atsiverčiau Adelės dienoraštį ir nustebau, kad Andrės svorio ir ūgio rodikliai mažesni. Na bet kol kritinės žemutinės diagramų ribos nesiekia, nepergyvenu.

7 men ugis 7 men svoris7 men svoris ugis

Šventė

Kas mėnesį vis prisigalvojam įdomios ir turiningos veiklos kieme. Kadangi kalendoriuje išpuolė tarptautinė vaikų diena, tai ją šauniai atšventėme su kiemo vaikais darydami plaštakų ir pėdų antspaudus. Tiek maži, tiek dideli savo kūrybiniais darbeliais pasveikino tėčius su jų diena.

IMG_6999 IMG_7012 IMG_7011 IMG_6961

Su seneliais aplankėme Japonišką sodą, kruizinių laivų terminalą.

IMG_7065 IMG_6886 IMG_6902

Namų darbai ateinančiam mėnesiui tekstiniame ir vaizdiniame formatuose.

Iki susitikimo kitą mėnesį:)

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.