Blog

Įgimta priekinės pėdos dalies medialinė deviacija (lot. metatarsus adductus)

Dažna naujagimių ir vaikų iki 3 metų amžiaus problema. Būdinga tiek mergaitėms, tiek berniukams ir abi kojos pažeistos būna 50 proc. atvejų. Dažniau būdinga pirmagimiams dėl gimdos formos ir pilvo sienos. 10 proc. atvejų būna susiję su klubo sąnario displazija. Būdinga priekinės pėdos dalies medialinė deviacija (pasisukimas į vidų) ir supinacija (pakilęs vidinis pėdos kraštas).

Padikauliu deformacija Padikauliu deformacija_1

Pėdos užpakalinė ir vidurinė dalys yra normalios. Lateralinis (šoninis) pėdos kraštas yra išgaubtas, o penktas padikaulis yra iškilęs. Vidinis pėdos kraštas yra įgaubtas, stebimas tarpas tarp pirmo ir antro pirštų. Kojos nykštys pasisukęs į vidų (varus padėtyje). Priekinės pėdos dalies paslankumas gali kisti nuo lanksčios iki rigidiškos (sustingusios). Eidamas vaikas suka kojas į vidų. Esant šiam sutrikimui, apsunkinamas avalynės pritaikymas ir avėjimas.

Gydymas priklauso nuo deformacijos sunkumo. Esant pirmo tipo deformacijai, pėda būna lanksti ir galima aktyviai atstatyti į neutralią padėtį, todėl specialus gydymas nereikalingas. Esant antro tipo deformacijai, kada pėdos padėtis koreguojama aktyviai ir pasyviai į neutralią padėtį. Tuomet skiriama speciali koreguojama avalynė. Jei būklė po 4-6 savaičių lieka nepakitusi, tuomet rekomenduojamas gipso įtvaras 4-6 sav. Esant trečio tipo deformacijai, pėdos neįmanoma atstatyti į neutralią padėtį, dėl rigidiškumo (sustingimo). Tokiu atveju rekomenduojamas gipso įtvaras, kuris keičiamas kas 1-2 savaites. Gydymo trukmė priklauso nuo deformacijos sunkumo ir vaiko amžiaus. Po gipsavimo tikslinti tempimo, jėgos stiprinimo pratimai ir koreguojanti ortopedinė avalynė. Taip pat gali būti taikoma judesio korekcijos juosta pėdos padėčiai koreguoti (žr. žemiau esantį paveikslą).

sleivapėdyste

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami tik paslaugai suteikti.